محقق نشدن اعطای ارز دولتی به دانشگاه‌ها/ اگر قول‌ها اجرایی نشود دچار مشکل می‌شویم

محمود فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس درباره آخرین وضعیت تخصیص ارز دولتی به دانشگاه‌ها گفت: بعد از نامه ۱۳ تن از رؤسای دانشگاه‌های سطح یک کشور به معاون اول رئیس جمهور آیین‌نامه‌ای از طرف بانک مرکزی صادر و در آن اعلام شده که قرار است ارز دولتی به دانشگاه‌ها به منظور برگزاری کنفرانس‌ها و فرصت‌های مطالعاتی و خرید مجلات علمی داده شود. البته تاکنون این موضوع محقق نشده است.

وی افزود: در این آیین‌نامه فقط عنوان ارز دولتی بیان شده و اینکه این ارز به چه نرخی (۴۲۰۰ یا ۸۰۰۰ تومان) باشد، مشخص نیست یا لااقل من از آن اطلاعی ندارم.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف تصریح کرد: اگر مسئله ارزی دانشگاه‌ها حل نشود این امر می‌تواند به تعامل علمی دانشگاه‌ها، مراکز و کارهای تحقیقاتی داخلی و خارجی از کشور صدمه بزند لذا نیاز است این مشکل هرچه زودتر حل شود.

فتوحی اظهار داشت: معاون اول رئیس جمهور پس از دریافت نامه رؤسای دانشگاه‌های بزرگ کشور قول دادند این مشکل به هر صورتی که امکانش باشد حل شود که یا باید ارز دولتی به دانشگاه‌ها بدهند یا اینکه معادل ریالی آن به دانشگاه ها داده شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *