حمایت از ۸۰ ایده و طرح دانشجویی در دانشگاه امیرکبیر/ بازدید ۱۵ هزار دانش‌آموز در ۴ سال گذشته از پلی‌تکنیک

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، صادق‌نژاد رئیس اداره انجمن‌های علمی و دانشجویی دانشگاه امیرکبیر در نشست دبیران مجامع اتحادیه انجمن‌های علمی و دانشجویی که عصر امروز در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد، گفت: لازم است دانشجویان ایرانی با علم روز دنیا در انجمن‌های علمی و دانشجویی آشنا شوند و این مهم در دانشگاه امیرکبیر از سال ۸۳ با حمایت ویژه از انجمن‌های علمی و دانشجویی به صورت جدی دنبال شده است.

وی افزود: در حال حاضر ۱۷ انجمن علمی دانشجویی در دانشگاه امیرکبیر با توجه به رشته‌ها و گرایش‌های مختلف وجود دارد ضمن اینکه چهار انجمن علمی و دانشجویی بین رشته‌ای هم از سال گذشته در دانشگاه امیرکبیر تأسیس شده است.

رئیس اداره انجمن‌های علمی و دانشجویی دانشگاه امیرکبیر تصریح کرد: این دانشگاه اولین دانشگاهی در ایران محسوب می‌شود که مجوز اداره انجمن‌های علمی و دانشجویی را از وزارت علوم دریافت کرده است.

صادق‌نژاد با بیان اینکه در چهار بخش مختلف حمایت‌های لازم از انجمن‌های علمی و دانشجویی دانشگاه امیرکبیر صورت می‌گیرد، اظهار داشت: بخش رویداد و مسابقات، بخش آموزش، بخش پژوهش، کارآفرینی و ارتباط با صنعت و همچنین بخش روابط عمومی و نشریات این چهار بخش است.

وی گفت:‌ از سال گذشته از ۸۰ ایده و طرح دانشجویی در انجمن‌های علمی و دانشجویی حمایت کرده‌ایم ضمن اینکه این انجمن‌ها ارتباط خوبی با مراکز علم و رشد دانشگاه امیرکبیر برقرار کرده‌اند.

رئیس اداره انجمن‌های علمی و دانشجویی دانشگاه امیرکبیر افزود: در حال برنامه‌ریزی برای تأسیس نسل دوم انجمن‌های علمی و دانشجویی در دانشگاه امیرکبیر هستیم و برهمین اساس می‌کوشیم فارغ‌التحصیلان این دانشگاه را برای کمک به دانشگاه و دانشجویان در پلی‌تکنیک بازگردانیم.

وی تصریح کرد: باشگاه دانش‌آموزی دانشگاه پلی‌تکنیک تهران توجه ویژه‌ای به دستاوردهای آنان داشته و ارتباط ویژه‌ای را با خانواده‌های آنان برقرار و از ایده‌های آنها حمایت کرد‌ه‌ایم.

صادق‌نژاد گفت:‌ در چهار سال گذشته ۱۵ هزار دانش‌آموز از دانشگاه امیرکبیر بازدید کرده و با فعالیت‌های این دانشگاه آشنا شده‌اند و به دلیل همین ارتباط خوب بوده است که بعداز برگزاری هشت دوره جشنواره رباتیک دانشجویی موفق شده‌ایم مدرسه رباتیک دانش‌آموزی وابسته به دانشگاه امیرکبیر را راه‌اندازی کنیم.

رئیس اداره انجمن‌های علمی و دانشجویی دانشگاه امیرکبیر در پایان گفت: تاکنون سه نشست از اتحادیه انجمن‌های علمی و دانشجویی سراسر کشور در دانشگاه امیرکبیر برگزار شده و هفت عضو انجمن‌های علمی و دانشجویی دانشگاه امیرکبیر موفق شده‌اند به عنوان اعضای اصلی و علی‌البدل این اتحادیه انتخاب شوند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *