مصرف ماری‌جوآنا در دانشگا‌های کانادا قانونی می‌شود

به گزارش خبرنگار گروه علمی  و دانشگاهی خبرگزاری فارس و به نقل از سی‌بی‌سی نیوز، براساس یک بیانیه جدید، مصرف ماری‌جوآنا در دانشگاه‌های کانادا قانونی می‌شود. 

از تابستان سال ۲۰۱۸ شهروندان کانادایی به طور قانونی ماری‌جوآنا کاشت و مصرف می‌کنند؛ آزاد شدن قانون مصرف ماری‌جوآنا حالا به دانشگاه‌ها و دانشجویان نیز کشیده شده است.

براساس این طرح، دانشجویان نیز مانند شهروندان بالای ۱۸ سال کانادایی مجاز خواهند بود تا ۴ بوته شاهدانه که ماری‌جوآنا و حشیش از آن گرفته می‌شود، بکارند و همچنین افراد بالغ می‌توانند تا ۳۰ گرم ماری جوآنا برای مصرف داشته باشند.

رالف گوداله، وزیر امنیت عمومی کانادا گفت: هدف از قانونی‌کردن مصرف ماری‌جوآنا، بالابردن سطح بهداشت عمومی، امنیت بیشتر، حفاظت از جوانان و خشکاندن یکی از منابع درآمد گروه‌های جنایی است.

به گفته گوداله، سالانه سه میلیارد دلار برای کشف و ضبط ماری‌جوآنا هزینه می‌شود  و این در حالیست که جوانان کانادایی از بزرگ‌ترین مصرف کنندگان ماری جوآنا در سطح جهانی هستند.

مدیر آموزش عالی کانادا در راستای قانونی شدن استعمال این ماده مخدر برای دانشجویان اظهار داشت: «هدف از این اقدام آگاه‌سازی خود دانشجویان از مضرات ماری‌جوآنا است؛ آموزش عالی قصد دارد با اعمال قوانینی که به نظر منطقی نمی‌رسند، دانشجویان را از تبعات مواد مخدر باخبر کند».

انتهای پیام/ 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *