بررسی جزئیات تقویم آموزشی نیمسال اول دانشگاه‌های تهران/ دانشجویان چه زمانی برای انتخاب واحد مراجعه کنند +جدول

خبرگزاری فارسوحید ونایی: انتخاب واحد در ابتدای هر ترم و سال تحصیلی همواره یکی از دغدغه‌های دانشجویان و شاید مهمترین دغدغه آنها باشد.

دانشجویان از این کار خود به نام ماراتن انتخاب بهترین دروس و بهترین استاد تلقی می‌کنند.

دانشجویانی که درس‌خوان هستند دغدغه این موضوع را ندارند اما با این سیستم‌های آموزشی و کارشناسان می‌کوشند از این مرحله به بهترین شکل ممکن عبور کنند.

دانشجویان معتقدند که این انتخاب واحد و ماراتن بهترین انتخاب قطعا چالش‌های اساسی به همراه دارد که  باید چالش بین معاونت آموزش و معاونت مالی و معاونت دانشجویی را به جان بخرید تا آسایش یک ترم را به همراه داشته باشند.

دانشگاه‌های برتر تهران بر اساس زمان بندی و مدیریت لازم می‌کوشند دانشجویان را در روزهای خاصی به دانشگاه کشانده یا آنها را به سمت سایت‌های اینترنتی دانشگاه برای انتخاب واحد هدایت کنند.

بر اساس تقویم آموزشی نیمسال اول سال تحصیلی ۹۸-۹۷ زمان انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه‌های تهران و تربیت مدرس از ۳ شهریور، دانشگاه صنعتی شریف از ۱۰ شهریور، دانشگاه پیام نور از ۱۴ شهریور، دانشگاه‌های صداوسیما و شهید بهشتی از ۱۷ شهریور است.

۱۷ تا ۲۰ شهریور ماه زمان انتخاب واحد اعلام شده دانشگاه صداوسیماست ضمن اینکه روز ۲۱ شهریور هم زمان ثبت نام با تاخیر این دانشگاه از سوی معاونت آموزشی تعیین شده و کلاس‌های این دانشگاه هم از ۲۴ شهریور آغاز خواهد شد. 

شروع ثبت نام نیمسال اول سال تحصیلی ۹۸-۹۷ دانشگاه تهران از روز شنبه سوم لغایت دهم شهریور ماه سالجاری در نظر گرفته شده است ضمن اینکه ۳۱ شهریور شروع کلاس‌های این دانشگاه است. 

۱۰ تا ۱۳ شهریور زمان ثبت نام نیمسال اول تحصیلی مقطع کارشناسی دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف است ضمن اینکه ۱۴ و ۱۷ شهریور ثبت نام دانشجویان تحصیلات تکمیلی این دانشگاه است. ۱۸ شهریور هم آخرین مهلت اعلام نمره ترم تابستان دانشگاه شریف است. 

شروع کلاس‌های این دانشگاه هم از ۲۴ شهریور است. ۳۱ شهریور و همچنین ۱ و ۲ مهر هم زمان ترمیم و ثبت نام با تاخیر دانشجویان است. سوم مهر هم پایان زمان ترمیم و آخرین مهلت درخواست مرخصی تحصیلی از سوی معاونت آموزشی این دانشگاه تعیین شده است. 

شنبه ۱۷ تا چهارشنبه ۲۱ شهریور برای انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی تعیین شده است. شروع کلاس‌های این دانشگاه بر اساس تقویم آموزشی ۲۴ شهریورماه و همچنین روزهای ۳۱ شهریور و اول مهر ماه هم زمان تعیین شده برای حذف و اضافه در نظر گرفته شده است. 

معاونت آموزشی این دانشگاه شنبه ۱۷ شهریور از ساعت ۹ صبح را زمان اعلام شده برای انتخاب واحد دانشجویان مقطع کارشناسی ورودهای ۹۳ و ماقبل، یکشنبه ۱۸ شهریور از ساعت ۹ صبح زمان بندی انتخاب واحد دوره کارشناسی ورودی ۹۴ و ماقبل، دوشنبه ۱۹ شهریور از ساعت ۹ صبح زمان بندی انتخاب واحد دانشجویان دوره کارشناسی ورودی ۹۵ و ماقبل، سه‌شنبه ۲۰ شهریور از ساعت ۹ صبح زمان اعلام شده انتخاب واحد دانشجویان کارشناسی ورودی ۹۶ و ماقبل تعیین شده است. 

دانشجویان دوره‌های تحصیلات تکمیلی (ارشد و دکتری) تمام ورودی‌های دانشگاه شریف هم می‌توانند از  ۱۷ تا ۲۰ شهریور انتخاب واحد کنند. 

چهارشنبه ۲۱ شهریور از ساعت ۹ صبح هم تمام ورودی‌ها و دانشجویانی که کاربرگ نظرسنجی اساتید را در نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۷-۹۶ در موعد مقرر تکمیل نکرده‌اند، می‌توانند به دانشگاه مراجعه کنند. 

انتخاب واحد ورودی‌های ۹۴ و ماقبل دانشجویان دانشگاه الزهرا (س) از ساعت ۶ صبح ۱۷ شهریور، انتخاب واحد ورودی‌های ۹۵ این دانشگاه ۱۸ شهریور از ساعت ۶ بامداد، انتخاب واحد ورودی ۹۶ دانشجویان دانشگاه الزهرا از ساعت ۶ بامداد ۱۹ شهریور تعیین شده است. 

این دانشگاه همچنین اعلام کرد ثبت نام و انتخاب واحد ورودی‌های ۹۷ این دانشگاه پس از اعلام اسامی توسط سازمان سنجش مشخص خواهد شد. 

۲۰ شهریور انتخاب واحد با تاخیر و انتخاب واحد میهمان و انتقالی این دانشگاه و آخرین مهلت ارائه درخواست مرخصی ۲۴ شهریور تعیین شده است. همچنین آغاز نیمسال اول تحصیلی ۲۴ شهریور است. 

۱۴ مرداد تا ۱۰ شهریور زمان ارائه دروس (کلاس) در سیستم برای مراکز، تعریف اساتید برای دروس و بارگذاری مدارک تحصیلی مدرسیم مدعو است. ۴ شهریور تا ۱۵ شهریور زمان ارائه درخواست دانشجو و ثبت تغییر رشته و تغییر گرایش و ثبت دروس معادل سازی شده و ارائه درخواست میهمان (دائم و موقت) شدن دانشجویان و تایید توسط مرکز مبدا و مقصد است. 

اول مهر تا ۳۰ مهر هم زمان شروع و پایان مهلت تاریخ تایید احکام اساتید (پایه و ارتقا) است. 

۱۴ شهریور لغایت ۲۲ شهریور زمان تعیین شده برای ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه پیام نور است. همچنین ۲۰ شهریور لغایت ۱۱ مهر هم زمان درخواست معادل سازی دروس ورودی‌های جدید کارشناسی و کارشناسی ارشد رسمی است. 

زمان انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس ۳ تا ۷ شهریور است به طوری که در این ایام دانشجویان دکتری می‌توانند به دانشگاه مراجعه و انتخاب واحد کنند ضمن اینکه دانشجویان کارشناسی ارشد این دانشگاه صرفا باید ۵ تا ۷ شهریور انتخاب واحد خود را انجام دهند. 

شروع کلاس‌های این دانشگاه ۳۱ شهریور و حذف و تعویض دروس دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس ۱۵ و ۱۶ مهر ماه است. 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *