تخریب محیط زیست آینده اینترنت را هم به خطر می اندازد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ساینس دیلی،بالا آمدن سطح آب دریاها به علت گرم تر شدن کره زمین و تخریب محیط زیست، می تواند کابل های اینترنت را هم که برای انتقال انواع داده به کار می روند، به طور جدی در معرض خطر قرار دهد.

هزاران کیلومتر کابل فیبر نوری در سراسر جهان دسترسی مردم به اینترنت را ممکن می کند و بسیاری از این کابل ها از نقاطی عبور داده شده اند که در آینده نزدیک به زیر آب می روند. شرایط بد آب و هوایی و افزایش گرمای هوا که موجب آب شدن یخ های قطبی و بالا آمدن سطح آب دریاها شده می تواند موجب شود تا این کابل ها که به طور کامل ضد آب نیستند هم کارکردهای خود را از دست بدهند.

پژوش های محققان دانشگاه های ویسکانسین – مدیسون و اورگان نشان می دهد خطراتی که تصور می رفت ظرف ۱۰۰ سال آینده زیرساخت های اینترنت را تهدید کنند، ظرف ۱۵ سال آینده از راه می رسند.

بر همین اساس تا سال ۲۰۳۳ بیش از ۶۴۰۰ کیلومتر از کابل های فیبرنوری زیردریایی به زیر آب فرو می روند و بیش از ۱۱۰۰ هاب ترافیکی نیز در محاصره آب قرار خواهند گرفت و لذا دسترسی به اینترنت در شهرهایی مانند نیویورک، میامی و سیاتل با مشکل مواجه می شود. مشکل یادشده محدود به امریکا یا شهرهای خاصی نخواهد بود و بسیاری از شهرهای ساحلی را تهدید می کند.

بسیاری از این زیرساخت ها ظرف ۲۰ تا ۲۵ سال قبل برپا شده اند و در آن زمان تصویر روشنی از تغییرات آب و هوایی وجود نداشت. اما حالا مشخص شده که تغییرات یادشده می تواند این کابل ها که مقاومت زیادی در برابر نفوذ آب ندارند را تخریب کند. از همین رو ضروری است به سرعت تمهیداتی برای حل این مشکل اندیشیده شود.

انتهای پیام/ 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *