دانشجویان پروژه‌های علمی‌شان را در معرض دید صنعتگران و کارآفرینان بگذارند

رامتین خسروی  معاون آموزش دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه‌ تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه آموزش‌های نظری در دانشگاه‌ها به صورت حرفه‌ای و خوب تدریس می‌شود اما در حوزه آموزش‌های مهارتی با ضعف روبه‌روست، گفت: قطعا در صنعت نیاز به نیروهای تحصیل‌کرده آموزش دیده بیشتر است تا اینکه فارغ‌التحصیل دانشگاه مهارت‌‌های لازم را برای ورود به بازار کار کسب نکرده‌ باشد.

وی با تأکید بر اینکه برنامه‌های آموزشی دانشگاه‌ها در حوزه مهارت آموزی ضعیف‌ است، گفت: در دانشکده برق و کامپیوتر برنامه‌هایی در دست اجراست که موجب ارتقای توان مهارتی دانشجویان و ایجاد ارتباط با صنعت می‌شود.

معاون آموزشی دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تهران، افزود: با اجرای این برنامه‌ها بر روی برنامه‌های آموزشی علمی و کاربردی تأکید داریم؛ این امر موجب تشویق دانشجویان و ارتقای دانش مهارتی آنان می‌شود.

 خسروی با بیان اینکه دانشجویانی که دوره‌های ارائه پروژه‌های صنعتی و خدماتی صرفا شبیه‌ساز ارائه دهند، امتیاز کمتری نسبت به پروژه‌های عملی و کاربردی در صنعت دریافت می‌کنند، گفت: این پروژه‌ها باید در محلی ارائه شود که افراد فعال در صنعت نیز حضور داشته باشند تا در جریان آخرین تکنولوژی‌ها و اختراعات دانشگاهیان قرار بگیرند.

عضو گروه نرم‌افزار دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تهران افزود: حضور صنعتگران و کارآفرینان در زمان ارائه پروژه‌های دانشجویی موجب ایجاد انگیزه در میان دانشجویان و مهارت افزایی ارتباط با صنعت می‌شود.

وی با بیان اینکه ۲ مسیر برای ارتباط با صنعت در دانشگاه تعریف شده است که یکی از آنان دعوت از کارآفرینان در رویدادهای علمی است، گفت: کارآفرینان بعضا با دانشجویان وارد مذاکرات شخصی نیز می‌شوند و از دانش علمی آنان استفاده می‌کنند.

خسروی تأکید کرد: کسانی که در مراکز نوآوری و شتاب‌دهنده‌ها حضور فعال دارند در این رویدادها دعوت می‌شوند تا در فرآیند تبدیل ایده‌ها به ثروت و کسب‌وکار‌های نوپا و در زمینه های دیگری از جمله بازاریابی و نگارش طرح توجیهی Business Plan کمک مؤثری به دانشجویان کنند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *