ضعف بینایی از نشانه‌های زوال عقل

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، نتایج یک مطالعه که توسط محققان دانشگاه میامی صورت گرفته، نشان می‌دهد، ضعف بینایی از نشانه‌های زوال عقل است. 

همچنین، این اولین مطالعه‌ای است که نشان می‌دهد بینایی فاکتور غالب در ارتباط بین از دست رفتن قدرت بینایی و عملکرد ذهنی است. 

زوال عقل یا دمانس، اختلال مزمن و گاهی حاد فرایندهای روانی به علت بیماری عضوی مغز که با تغییر شخصیت و نئاندرتال شدن و موقعیت‌ناشناسی و اختلال در حافظه و داوری و اندیشه همراه است؛ شایع‌ترین نوع دمانس، زوال عقل سالخوردگی یا بیماری آلزایمر است.

در این مطالعه، پژوهشگران اطلاعات پزشکی بیش از ۲۵۰۰ بزرگسال ۶۵ تا ۸۴ سال را در فاصله سال‌های ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۱ مورد مطالعه قرار دادند.

زوال عقل حدود ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر را در آمریکا تحت تأثیر قرار داده است و بیش از دو و نیم میلیون نفر نیز از ضعف بینایی رنج می‌برند. 

امروزه حدود ۱۲ میلیون نفر در جهان دمانس دارند و انتظار می‌رود که این تعداد در سال ۲۰۴۰ به ۲۵ میلیون نفر برسد؛ محققان سازمان جهانی آلزایمر (ADI) در گزارش سال ۲۰۱۵ خود در لندن پیش‌بینی کردند که شمار بیماران مبتلا به زوال عقل در جهان تا سال ۲۰۵۰ سه برابر و به ۱۳۱٫۵ میلیون نفر برسد.

انتهای پیام/ 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *