تمامی رشته‌های کارشناسی ارشد دانشگاه صداوسیما به دفترچه کنکور ارشد ۹۷ بازگشت

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، اصلاحیه سری پنجم دفتر کنکور ارشد سال ۹۷ توسط سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد و براساس آن مجوز جدید برای تعدادی از رشته‌های از سوی دفتر گسترش آموزش عالی صادر شد.

بنا بر این گزارش، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای انتشار رشته‌های باقی‌مانده دانشگاه صدا و سیما در سامانه سازمان سنجش موافقت کرده است. 

به گزارش فارس، با توجه به موافقت وزارت علوم برای انتشار رشته‌های علوم ارتباطات اجتماعی، مدیریت رسانه و مهندسی برق، گرایش مخابرات سیستم دانشگاه صدا و سیما، داوطلبان با مراجعه به اصلاحیه سری پنجم دفترچه راهنمای انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به انتخاب این کدمحل‌ها تا زمان مقرر اقدام کنند. 

همچنین رشته‌های دیگر کارشناسی ارشد این دانشگاه نیز در دیگر اصلاحیه‌های سازمان سنجش منظور شده است. 

براساس این گزارش، این خبر از سوی شهاب اسفندیاری رئیس دانشگاه صدا و سیما در قالب اطلاعیه‌ای تأیید شده است. 

پیش از این، داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد که رتبه‌های یک رقمی و دو رقمی کنکور بوده‌اند، در اعتراض به حذف رشته‌های دانشگاه صدا و سیما مقابل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تجمع کرده بودند. 

وزارت علوم در اقدامی ۹ رشته از رشته‌های کارشناسی ارشد دانشگاه صدا و سیما را حذف و پس از مدتی ۶ رشته را به دفترچه بازگرداند و روز گذشته نیز ۳ رشته باقی‌مانده را نیز با دستور وزیر علوم بازگردانده است. 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *