چین تا سال ۲۰۱۹ ایستگاه فضایی برپا می کند

به گزارش خبرنگار حوزه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی میل، چین به دنبال برپایی یک ایستگاه فضایی بین المللی در فاصله ۴۰۰ کیلومتری از سطح زمین است و امید دارد که این ایستگاه فضایی را به مدت یک دهه عملیاتی نگه دارد.

با راه اندازی این ایستگاه فضایی توسط چین، استفاده این کشور از ایستگاه فضایی بین المللی یا ISS متوقف می شود و چین از سال ۲۰۲۴ به بعد هزینه ای برای استفاده از آن پرداخت نخواهد کرد.

به گفته سفیر چین در سازمان ملل متحد، عملیات ساخت این ایستگاه فضایی از چندی قبل آغاز شده و پس از راه اندازی در سال ۲۰۲۲ عموم دانشمندان خواهند توانست از ایستگاه یادشده استفاده کنند.

این در حالی است که آمریکا در آغاز راه اندازی ایستگاه فضایی بین المللی مانع از استفاده چین از این ایستگاه شده بود. ایستگاه یادشده به طور مشترک توسط اروپا، کانادا، روسیه و ژاپن اداره می شود.

فضانوردان پس از راه اندازی ایستگاه فضایی یادشده می توانند در دوره های ۱۸۰ روزه در آن حضور یافته و زندگی کنند. قرار است پرتاب این ایستگاه فضایی بین المللی به فضا در سال ۲۰۱۹ انجام شود. حداکثر سه فضانورد می توانند در آن واحد در ایستگاه فضایی یادشده زندگی کنند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *