کاهش حجم کاری معلمان به منظور جذب نیروهای جدید

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، بنابر اعلام وزیر آموزش و پروش انگلیس، این وزارتخانه برای جذب نیروهای جدید تصمیم گرفته است، حجم کاری معلمان کنونی را کاهش دهد و از نیروهای جدید بهره گیرد. 

به گفته «دامیان هیندز» وزیر آموزش و پرورش انگلیس، مهم‌ترین راهکار برای جبران کمبود معلم مدارس، کاهش ساعات کاری آنها و در واقع حجم کاری آنهاست؛ ضمن اینکه این اقدام فرصت جذب نیروهای جدید و اشتغال برای عده‌ای را فراهم می‌کند. 

«دامیان هیندز» در تازه‌ترین بیانیه خود اعلام کرده است: حجم کاری معلمان تنها به علت حل بحران جذب نیرو در مدارس کشور انگلیس انجام خواهد شد. 

وی در اولین سخنرانی خود به عنوان وزیر آموزش در جمع مدیران و معلمان اظهار داشت: دولت مانع از انجام وظایف بی‌هدف معلمان خواهد شد تا آنها بتوانند بر مسائل مهم آموزشی دانش‌آموزان تمرکز کنند. 

وزیر آموزش و پرورش انگلیس در توضیح «وظایف بی‌‌هدف» افزود: وظایف غیر درسی که به معلمان محول می‌شود تا آنها را در ساعات کاری و کلاس درس انجام دهند، اساساً برای دانش‌آموزان مفید نیست و دانشی به آنها اضافه نمی‌کند؛ تنها بار آموزشی معلمان را سنگین‌تر می‌کند بدون آنکه بازدهی داشته باشد.

دامیان هیندز می‌گوید: ساعات طولانی و تشریفات بیش از حد بزرگ‌ترین تهدید در مسیر جذب نیرو و حفظ آنان است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *