قانون تهاتر بدهی‌ مشمول پیمانکاران دانشگاه‌ها هم می‌شود/ ۱۰۰ هزار میلیارد تومان سقف تهاتر بدهی‌ها

مهدی بنانی مدیرکل مدیریت بدهی‌ها و تعهدات عمومی دولت در گفت‌وگو با خبرنگار علمی‌ و دانشگاهی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که آیا پیمانکاران دانشگاه‌ها هم شامل قانون تهاتر بدهی با بانک‌ها و دولت می‌شوند یا خیر، اظهار داشت: پیمانکاران دانشگاه‌های کشور هم می‌توانند از این قانون بهره‌مند شوند.

وی افزود: این تهاتر تا سقف  ۱۰۰ هزار میلیارد تومان طبق قانون بودجه سال ۹۷ پیش‌بینی شده است که آیین‌نامه‌ نحوه استفاده از آن به زودی ابلاغ می‌شود.

بنانی با بیان اینکه بر اساس درخواست پیمانکاران و طلب‌کاران از دولت، این تهاتر صورت می‌پذیرد، تصریح کرد: پیمانکاران بعد از ابلاغ مصوبه دولت و شیوه‌نامه ای که اعلام عمومی می‌شود، امکان درخواست و استفاده از مزایای آن را خواهند داشت.

این مقام مسئول وزارت اقتصاد، گفت: پیمانکاران بسیاری منتظرند تا آیین‌نامه دولت منتشر شود تا اقدامات توزیع را پیگیری کنند.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا آماری از بدهی‌های دانشگاه‌های دولتی به پیمانکاران در اختیار دارید، گفت: این آمار وجود دارد اما الان عددی در ذهن ندارم.

به گزارش فارس، بر اساس قانون بودجه ۹۷، پیمانکارانی که از دولت طلب دارند و از طرفی به بانک‌ها بدهکار هستند تا ۱۰۰ هزار میلیارد تومان می‌توانند،از قانون تهاتر استفاده کنند؛ به عبارتی، بدهی خود با بانک‌ها را تسویه و مطالبات خود را از دولت دریافت کنند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *