برگزاری مراسم بزرگداشت چهلمین روز درگذشت مرحوم صدرنژاد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، مقارن با روز معلم مراسم گرامیداشت استاد سید امیرالدین صدرنژاد در چهلمین روز درگذشت در دانشکده عمران دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی برگزار شد.

در این مراسم که جمعی از اعضای هیات علمی ، دانشجویان و دانشگاهیان حضور داشتند، برخی مسئولان به ایراد سخنرانی پرداختند.

در ابتدای این مراسم علی خاکی صدیق رئیس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی ضمن تسلیت به خانواده این مرحوم، اظهار داشت: درگذشت مرحوم صدرنژاد در روز اول فروردین ۹۷ شوک بزرگی به ما وارد کرد.

وی افزود: دانشگاه محل فکر، اندیشه و تبادل نظر است و از آنجایی که استاد صدرنژاد صاحب سبک و اندیشه مستقل بود اختلاف‌نظرهایی با دیگر اساتید در برخی مسائل داشت اما با این حال همه ایشان را با ویژگی‌های خاصی از جمله شهامت و رک‌گویی می‌شناختند و وی را انسانی صادق و شجاع می‌دانستند.

خاکی صدیق در ادامه گفت: مدتی پیش یکی از مستخدمین دانشگاه شهید رجایی خاطره‌ای از این استاد بزرگ برایم نقل کرد و گفت؛ زمانی که او به عنوان رئیس دانشگاه شهید رجایی مشغول به فعالیت بود، یک شب زمستانی برای سرکشی به انتقال تاسیسات مجموعه ورزشی در حال ساخت به دانشگاه آمد و مستقیما بر آن نظارت کرد.

وی در پایان صحبت‌های خود ضمن تبریک ایام شعبانیه و میلاد حضرت ولیعصر (عج) گفت: امیدوارم به گونه‌ای قدم برداریم که وجود مقدس حضرت ولیعصر (عج) از همه ما راضی باشد.

همچنین دکتر عطایی یکی از اساتید دانشگاه صنعتی خواجه‌نصیرالدین طوسی در ادامه این جلسه گفت: دکتر صدر یک تلاشگر واقعی در حوزه علم و فناوری بود.

وی افزود: یکی از دانشجویان به من می‌گفت ما توفیق درک دکتر چمران را نداشتیم اما آنچه را که از ویژگی‌های دکتر چمران شنیده بودیم در مرحوم صدرنژاد دیدیم.

عطایی در ادامه بیان کرد: این استاد علم توام با عمل داشت و باعث افسوس است که دانشگاه از نعمت حضور ایشان بی‌بهره ماند. وی یک نابغه علمی بود، بارها و به زبان شکایت می‌گفت که چرا در امور خدا را در نظر نمی‌گیرید.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه مرحوم صدرنژاد به شدت دلباخته امام بود اظهار داشت: ممکن است صدرنژاد برای عموم ناشناخته باشد اما اساتید ممتاز خوب می‌دانن که او در همه کارها استثنایی بود.

عطایی در پایان ضمن عرض تسلیت به خانواده مرحوم صدرنژاد خاطرنشان کرد: فقدان این عزیز از دست رفته مایه تاسف و اندوهی برای خانواده بزرگ دانشگاه خواجه‌نصیرالدین طوسی و جامعه علمی کشور است و امیدواریم شاگردان او بتوانند جای او را پر کنند.

در پایان این مراسم نیز از سالن همایشی با نام دکتر صدرنژاد در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی رونمایی شد. 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *