لزوم پاسخ هم سطح و راهبردی به گستاخی‌های آمریکا و شاهزادگان سعودی

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، کیومرث یزدان‌پناه درو عضو هیات علمی و استادیار جغرافیای سیاسی دانشگاه تهران طی یادداشتی درباره تهدیدات امریکا علیه ایران و گستاخی شاهزادگان سعودی علیه کشورمان نوشت: ژئوپلیتیک زمان به ما می‌آموزد که در برابر حربه‌های دشمن محکوم به تولید مولفه‌های جدید بازدارندگی بوده و باید واکنشی هم سطح داشت.

متن این یادداشت در ادامه آمده است:

« تهدیدات پی در پی امریکا علیه ایران و گستاخی لحظه به لحظه شاهزادگان سعودی علیه کشورمان که به بهانه‌های مختلف در حال تشدید است، پاسخی هم سطح و راهبردی می‌طلبد.

در حال حاضر بیانه‌های بدون خاصیت وزارت خارجه در کنار سکوت آمیخته به ابهام مقامات رسمی کشور، فضای خوبی را به لحاظ روانی برای کشور ایجاد نمی‌کند.

ژئوپلیتیک زمان به ما می‌آموزد که در برابر حربه‌های دشمن محکوم به تولید مولفه‌های جدید بازدارندگی بوده و باید واکنشی هم سطح داشت.

لذا پیشنهاد راهبردی این است که در شرایط فعلی که عملا پایه‌های برجام توسط دولت زورگوی امریکا خرد شده و همسایگان عرب منطقه دندان جسارت علیه سرزمین ما تیز کرده اند، دولت ایران از دولت روسیه و شخص پوتین بخواهد تا در راستای ائتلاف یا اتحادیه همسوی مبارزه با تهدید و تروریسم با تفاهم نامه‌ای بلند مدت، پایگاهی اتمی در یکی از مناطق ایران مستقر کند.

مشابه آنچه که امریکایی‌ها و ناتو در «اینجرلیک» ترکیه یا دیار بکر این کشور مستقر ساخته است.

حال که برجام به پتکی دائمی بر سر ایران تبدیل شده، توجه به این پیشنهاد راهبردی و توجیه روسیه برای عملی ساختن این راهبرد بسیار بازدارنده بوده و بطور قطع منجر به عقب نشینی دشمنان گستاخ و نوکران عرب آنان خواهد شد.»

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *