وظیفه وزارت علوم رفع مشکلات مراکز آموزش عالی است/ بخشی از وظایف به دانشگاه‌ها واگذار می‌شود

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، منصور غلامی وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری شامگاه چهارشنبه در هم اندیشی مدیران وزارت علوم با عنوان ارزیابی عملکرد سال ۹۶ و برنامه‌های سال ۹۷ اظهار داشت: وزارت علوم باید از ورود به جزئیات امور آموزشی و پژوهشی در دانشگاه‌ها خوداری کند و تمرکز خودرا معطوف به برنامه ریزی و سیاستگذاری کلان کند.

وی ارتباط و تعامل با دولت و مجلس شورای اسلامی برای تدوین لوایح و طرح‌های قانونی برای پیشبرد آموزش عالی را از جمله وظایف وزارت علوم نسبت به دانشگاه‌ها اعلام کرد.

غلامی تاکید کرد: معاونت‌های ستاد وزارت علوم باید در اسرع وقت نسبت به تدوین آیین نامه های مورد اشاره در قانون برنامه ششم و برنامه بودجه سال ۹۷ اقدام کنند و در این مسیر از مشارکت تمام دانشگاهیان از جمله نسل جوان و دانشجو استفاده کنند.

وی افزود: حضور تعدادی از دانشجویان و نخبگان جوان در گروه‌های تصمیم گیری و تصمیم سازی منجر می‌شود تا نوآوری‌ها و خلاقیت‌های زیادی را برای حل مسائل مشاهده کنیم و تجربه نیز این موضوع را ثابت کرده است.

غلامی درباره هدف برگزاری نشست هم اندیشی مدیران تصریح کرد: وزارت علوم یک مجموعه منسجم است و اشتراک تجارب مدیران می‌تواند کل مجموعه را در پیگیری اهداف کمک کند.

وی افزود: بازخوانی برنامه‌ها و اقدامات اجرا شده در یک سال گذشته توسط معاونت‌ها و ادارات کل مختلف می‌تواند همه ما را در اطلاع از برنامه‌های دیگر کمک کند و از موازی کاری‌ها کم کند.

وزیر علوم پیشاپیش فرا رسیدن عید نوروز وآغاز سال ۱۳۹۷ را تبریک گفت و افزود: امید به آینده بهتر، از آموزه‌های اسلام است و من اطمینان دارم در سال ۱۳۹۷ شاهد پیشرفت‌ها و دستاوردهای بیشتری نسبت به سال ۱۳۹۶ خواهیم بود.

در این نشست هریک از معاونان و مدیران بخشی از عملکرد خود در دولت دوازدهم را تشریح و به بخشی از برنامه‌های آینده خود در سال ۱۳۹۷ اشاره کردند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *