دعا می‌کنیم سال ۹۷ پُر از «خبر خوب» برای همکاران ما باشد/ درگذشت ۱۱۲ نفر از اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه تهران در سال جاری

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، مجید سرسنگی معاون فرهنگی دانشگاه تهران عصر امروز در مراسم بزرگداشت درگذشتگان این دانشگاه که با عنوان «قافله عمر» برگزار شد، گفت: این مراسم هم موجب تأسف است چون به ما یادآوری می‌کند تعدادی از همکاران عزیزمان را از دست داده‌ایم و هم باعث می‌شود یاد آن عزیزان در دل ما زنده بماند.

وی افزود: ما در دانشگاه تهران در سال جاری ۱۱۲ نفر از همکاران خود را از دست داده‌ایم که از این تعداد ۶۱ نفر از اعضای هیأت علمی و ، ۳۱ نفر از کارکنان دانشگاه و ۲۰ نفر هم از دانشجویان بودند.

سرسنگی تصریح کرد: هدف ما از برگزاری این مراسم این بود که به خانواده‌های این عزیزان اعلام کنیم ما در دانشگاه تهران با از دست رفتن همکارانمان آنها را فراموش نمی‌کنیم و همواره قدردان زحمات آنها خواهیم بود.

وی گفت: من مطمئنم روح همکاران ما که از دنیا رفته‌اند ما را می‌بیند و می‌بینند که خانواده‌های آنها امروز با تمام شلوغی‌ها و جنجال‌هایی که در آخر سال وجود دارد به فکر آنها هستند.

سرسنگی تصریح کرد: دعا می‌کنیم سال ۹۷ سالی پُر از خبرهای خوب برای همکاران ما باشد و دانشگاه تهران بیش از پیش بدرخشد و این درخشش یادآور کسانی خواهد بود که این دانشگاه را با دستان پرتوان خود ساخته‌اند.

محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران نیز در این مراسم ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت همکارانش گفت: مرگ چیزی است که ما هم آن را تجربه خواهیم کرد و مهم چگونه زیستن است و آن چیزی که از ما باقی خواهد ماند. 

وی گفت: قوت هر مملکت و ملتی به دانایی، فرهنگ و درک بالا است و قطعاً بخشی از این به وسیله آموزش پیش می‌آید. امروز کجا می‌شود رفت و اثری از دانشگاه تهران ندید. 

نیلی تأکید کرد: دانشگاه تهران در سال جاری ۱۱۲ نفر از همکارانش را از دست داده و این مسئله برای ما بسیار باعث تأسف است ولی این عزیزان از دست رفته از خود یادگاران بزرگی را به جای گذاشته است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *