آمریکا به دنبال گرفتن امتیازهای بیشتر از ایران است/ نشان دهیم تحمل‌مان در موضوع هسته‌ای بالا نیست

فؤاد ایزدی عضو هیات علمی دانشگاه تهران در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، در خصوص تلاش آمریکا و غرب برای مذاکره بر روی توان موشکی کشور، گفت: در اینکه برجام برای آمریکا و غرب توافق خوبی است شکی نیست ولی ترامپ از زمانی که رئیس جمهور آمریکا شده با توجه به اظهارات نتانیاهو احساس می‌کند می‌توانستند از ایران امتیاز بیشتری را بگیرند.

وی در ادامه با اشاره به تلاش ترامپ برای رسیدن به یک توافق تکمیلی در کنار برجام، تاکید کرد: امروز ترامپ و آمریکا می‌خواهند که برجام، نظارت‌ها بر صنعت هسته‌ای ایران و تعهداتی که ایران دارد همه وجود داشته باشند ولی یکسری امتیازهای دیگری هم از ایران گرفته شود. به همین دلیل هم بحث مذاکرات موشکی را مطرح می‌کنند.

ایزدی ادامه داد: آمریکا قصد دارد ایران را به سمت دادن امتیازهای جدید ببرد و از طرفی هم مقام‌های اروپایی را مجاب کند که می‌شود از ایران امتیاز بیشتری گرفت به همین دلیل تلاش‌هایی در این راستا می‌کند.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه باید جلوی ضرر را از همین جا بگریم، گفت: باید به آمریکا و غرب نشان دهیم تحمل ایران در خصوص موضوع هسته ای خیلی بالا نیست، باید به طرف مقابل نشان ددهیم آمادگی خروج از برجام را داریم و طوری عمل کنیم که طرف مقابل بفهمد ایران از وضعیت موجود در خصوص برجام خسته شده است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *