عدم تحقق وعده‌های دولت علت نارضایتی مردم است/ روحانی به جای حل مسائل اقتصادی و معیشتی به‌دنبال استفاده سیاسی از اعتراضات مردمی است

امیررضا غلامی دبیر سابق کرسی‌های آزاد اندیشی دانشگاه‌های تهران بزرگ در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با اشاره به سخنان اخیر رئیس‌جمهور گفت: سخنرانی رئیس جمهور در خصوص اعتراضات مردمی، در جای خود بسیار مهم و حائز نکاتی برجسته بود که باید برای مردم تبیین شود. مردم باید بدانند که چگونه مسبب اصلی وضعیت فعلی اقتصاد ایران، که وعده‌های انتخاباتی‌اش نه تنها محقق نشده بلکه مردم را به خیابان‌ها کشانده است و موجی از نارضایتی‌ها را ایجاد کرده؛ حال چگونه می‌خواهد از این اعتراضات استفاده سیاسی کند.

وی افزود: آقای روحانی امروز در اختتامیه جشنواره فارابی به گونه‌ای سخن گفت که اعتراضات مردمی تمام شده بود و هیچ گونه ارتباطی با دولت نداشت؛ این در حالی است که توده‌های مردم از وعده‌های پوچ دولت، وضعیت اقتصادی و معیشتی، بیکاری جوانان و … نارضایتی خود را ابراز کردند.

غلامی تاکید کرد: رئیس جمهور به جای تمرکز بر حل مسائل اقتصادی و معیشتی به دنبال استفاده سیاسی از اعتراضات مردمی است؛ که اگر اینگونه باشد، باید بگوئیم که این سوءاستفاده، از سوءاستفاده اغتشاشگران که مطالبات اقتصادی و معیشتی را به صحنه تقابل مردم و نظام تبدیل کردند و کارشان به آتش زدن پرچم مقدس جمهوری اسلامی کشیده شد؛ بدتر است.

دبیر سابق کرسی‌های آزاد اندیشی دانشگاه‌های تهران بزرگ ادامه داد: امروز کسی که دستور فیلتر گسترده را صادر و پهنای باندهای اینترنت کشور را محدود کرد، در نطقی طلبکارانه از فیلترینگ سخن گفت و فیلتری که به دستور خود ایجاد شده بود را طی مراسمی آزاد کرد و این را برای خود یک پیروزی قلمداد کرد.

وی گفت: رئیس دولت دوازدهم که امروز برجام را پیروزی «الی یوم القیامه» نامید، باید نارضایتی های مردم و فشار اقتصادی بر روی ملت را ببیند و خود قضاوت کند که چگونه برجام یک پیروزی مادام العمر بود در حالی که نه تنها تحریم‌ها برداشته نشد بلکه روز به روز به تحریم‌ها اضافه خواهد شد؟ اگر بر توان داخلی کشور و سیاست اقتصاد مقاومتی تمرکز می‌شد و توان و تمرکز دولت چهار سال بر روی مذاکرات هسته ای و برجام معطوف نمیشد، آیا امروز شاهد این وضعیت اقتصادی نا بسامان بودیم؟

غلامی اظهار داشت: رئیس جمهور باید بداند که مردم فهیم ایران خوب درک می‌کنند و بهتر از بسیاری از خواص تشخیص می‌دهند که مسبب وضعیت کنونی مردم کیست و چه کسی از آب گل آلود ماهی می‌‎گیرد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *