لزوم جوان‌گرایی ائمه جمعه و بازتاب صدای مستضعفان از تریبون‌های نماز جمعه

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاری فارس، بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در نامه‌ای به رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کل کشور درخواست کرد: جوان‌گرایی ائمه جمعه، انس ائمه جمعه با نمازگزاران و مردم شهر و رسیدگی به مشکلات و گرفتاری‌های آنان و بازتاب صدای مستضعفان و همچنین دریافت پاسخ از تریبون‌های نماز جمعه را برای پویایی بیشتر نماز جمعه فراهم آورید.

متن کامل این نامه بدین شرح است: «ضمن تقدیر و تشکر از مجاهدت های طولانی و خستگی ناپذیر حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی، خبر انتصاب حضرتعالی به عنوان یک نیروی جوان و تازه نفس در ریاست شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کل کشور موجب خرسندی و امید برادران و خواهران انقلابی شما گردیده است. از این رو فرصت را مناسب دیدیم تا نکاتی را با جنابعالی در میان بگذاریم.

طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، آگاهی به مسائل روز، ارتباط مستمر با جوانان، عدم غفلت از توطئه های دشمن و مردم داری جزو وظایف کلیدی امام جمعه می‌باشد و لازم است تا ائمه جمعه با مردم، جوان ها، ضعفا و دیگر قشرهای مردم نشست و برخاست داشته باشند چرا که باید بیشتر از دیگر روحانیون با مردم و در بین مردم باشند.
بدنه دانشجویی کشور انتظار دارد حضرتعالی، اولا اشکالات موجود در نمازهای جمعه را که قشر جوان و دانشگاهی بارها متذکر آن شده اند را شناسایی کرده و ثانیا اقدامات مقتضی را در جهت رفع آن چالش ها و اشکالات به عمل آورید.
متاسفانه در سال های اخیر تکرار عینی فرمایشات مقام معظم رهبری و روخوانی از مناسبت های موجود در تقویم در نمازجمعه جایگزین روشنگریها و تبیینها شده است و این امر نیز نه تنها در شهرهای کشور بلکه در تهران نیز به وضوح قابل رویت است.
جوان و تازه نفس بودن حضرتعالی بذر امید را در دل دانشجویان که مؤذنین جامعه هستند جهت رفع نواقص نمازهای جمعه سراسر کشور کاشته است و انتظار می رود جنابعالی با اقداماتی من جمله آیین نامه ای شدن مواردی مثل عدم برخورد جناحی و انتخاباتی، جوان‌گرایی ائمه جمعه سراسر کشور، برکناری ائمه جمعه ناکارآمد، جایگزین شدن تحلیلها و تبیینهای دینی و سیاسی کاربردی و به روز به جای تکرار مکررات، انس ائمه جمعه با نمازگزاران و مردم شهر و رسیدگی به مشکلات و گرفتاری های آنان، بازتاب صدای مستضعفان، آسیب دیدگان، منتقدان و شبهه داران و همچنین دریافت پاسخ از تریبونهای نماز جمعه زمینه را برای پویایی بیشتر نماز جمعه و همچنین حضور بیشتر مردم، بدنه جوان و دانشجو که متاسفانه در سال های اخیر شاهد کاهش حضورشان در نمازهای جمعه بوده‌ایم فراهم آورید.
بسیج دانشجویی دانشگاه تهران اعلام می دارد که در راستای ارتقای این فریضه سیاسی عبادی از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.
از خداوند متعال بیش از پیش سلامتی رهبر معظم انقلاب و تایید توفیقات حضرتعالی را خواستاریم.»

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *