وحدت حوزه و دانشگاه ضامن استقلال و تعالی کشور است

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از آستان‌نیوز، سید مرتضی بختیاری در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت آیت‌الله دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه که با حضور اساتید حوزه و دانشگاه و طلاب و دانشجویان در پردیس اسرار دانشگاه بین‌المللی امام رضا (ع) برگزار شد، اظهار کرد: حرکت منسجم مردم در پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به رهبری امام راحل، شرق و غرب را در حیرت فرو برد.

وی تصریح کرد: مردم ایران اسلامی به برکت مجاهدت و جانفشانی شهدای والامقام توانستند طومار ۲۵۰۰ ساله سلطنت را درهم بپیچند و نظامی برآمده از تعالیم اسلام و اهل بیت (ع) را بنا نهند و دست استکبار جهانی را از منابع کشورمان قطع کنند.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به تلاش‌های گسترده آمریکا و کشورهای غربی برای انحراف مسیر انقلاب اسلامی و ناکام ماندن آنان در طول ۸ سال دفاع مقدس، عنوان کرد: از همان ابتدای انقلاب بنا بر آنچه در خاطرات رئیس جمهور و وزیر خارجه وقت آمریکا آمده، آنان درصدد حذف نیروهای شاخص، مهم و کلیدی انقلاب اسلامی بودند.

بختیاری یادآور شد: روشن‌بینی و دوراندیشی امام خمینی (ره) نقشه‌های شوم آنان را نقش برآب کرد، به شهادت رساندن شهید مظلوم دکتر بهشتی، شهید هاشمی‌نژاد، استاد شهید مطهری و شهید دکتر مفتح با رویکرد خالی کردن صحنه از شخصیت‌هایی بود که بدعت‌ها و چهره واقعی استکبار و استعمار را افشا می‌کردند، صورت پذیرفت.

وی با بیان اینکه تدبیر امام راحل و توصیه‌های اکید مقام معظم رهبری در ایجاد وحدت و پیوند بیشتر بین حوزه و دانشگاه ثمرات فراوانی داشته است، افزود: بزرگداشت هفته وحدت و تداوم این خط و مسیر مشت محکمی است به دهان همه بدخواهان و معاندینی که دنبال ضربه زدن به انقلاب اسلامی هستند.

انتهای پیام/ذ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *