امضای ۴ تفاهم‌نامه با دانشگاه‌های لیون فرانسه، تورین ایتالیا و هرات افغانستان/ اختصاص یک میلیارد تومان اعتبار به حوزه پژوهشی دانشگاه حکیم سبزواری

به گزارش خبرگزاری فارس از سبزوار، علی مولوی عصر امروز در همایش تقدیر از مؤلف و پژوهشگر برتر این شهرستان که با حضور جمعی از فرهنگیان و مسئولان در محل تالار فرهنگیان برگزار شد، اظهار داشت: هم‌اکنون کاهش سرانه مطالعه کشور به‌ عنوان یکی از معضلات جدی حوزه علمی و پژوهشی کشور تبدیل‌ شده است که باید با ترویج و گسترش فعالیت پژوهشی میان دانش‌آموزان و دانشجویان این موضوع احیا شود.

وی فعالیت دانشگاه حکیم سبزواری به‌ عنوان قطب علمی و پژوهشی کشور را بهترین فرصت گسترش فعالیت‌های پژوهشی در این شهرستان دانست و افزود: طی سال جاری حدود ۷۲ میلیارد تومان اعتبار به این دانشگاه اختصاص یافت و راستای حمایت از فعالیت پژوهشی حدود ۸ درصد اعتبارات به این حوزه اختصاص‌ یافته است.

معاون پژوهشی دانشگاه حکیم سبزواری با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون حدود یک میلیارد تومان اعتبار به حوزه پژوهشی اختصاص‌ یافته است، بیان کرد: دانشگاه حکیم سبزواری علاوه بر توجه به کیفیت آموزشی به موضوع انجام فعالیت‌های پژوهشی میان دانشجویان و اساتید تأکید کرده است.

مولوی همچنین یکی از مهم‌ترین دستاوردهای حوزه پژوهشی این دانشگاه را برقراری ارتباط با دانشگاه‌های مطرح دنیا اعلام کرد و گفت: هم‌اکنون ۴ تفاهم‌نامه بین‌المللی برای اجرای پروژه‌های پژوهشی و علمی با دانشگاه‌های لیون فرانسه، تورین ایتالیا و هرات افغانستان به امضا رسیده است.

وی از انعقاد قرارداد پژوهشی به میزان ۲۳۰ هزار دلار دانشگاه‌های مطرح دنیا با دانشگاه حکیم سبزواری خبر داد و افزود: برقراری دپیلماسی علم و دانش با پیشرفته‌ترین دانشگاه‌های دنیا زمینه‌های توسعه فعالیت پژوهشی در این شهرستان را فراهم کرده است.

انتهای پیام/ذ/۲۳۴۶

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *