تحریم مراسم رئیس جمهور از سوی تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های استان سیستان و بلوچستان

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان، تشکل انجمن اسلامی دانشگاه سیستان و بلوچستان، جامعه اسلامی دانشگاه آزاد زاهدان، جامعه اسلامی دانشگاه علوم‌پزشکی زاهدان، انجمن اسلامی دانشگاه علوم‌پزشکی زاهدان، کانون کفادانشگاه سیستان و بلوچستان، کانون خط امام (ره) دانشگاه سیستان و بلوچستان، جامعه اسلامی دانشگاه زابل، انجمن اسلامی دانشگاه زابل و انجمن اسلامی دانشگاه علوم دریایی چابهار حضور در مراسم روز دانشجو که امروز با حضور رئیس جمهور در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود را تحریم کردند.

در بیانیه این تشکل‌های دانشجویی آمده است: شصت و چهار سال از روزی که سه دانشجوی استکبارستیز دانشگاه تهران فریادها و مطالباتشان را با خون خویش امضا کردند می گذرد و شانزدهم آذر امسال نیز به سان همه سال‌های گذشته، قرار است یاد و نامشان در دانشگاه‌های میهمان گرامی داشته شود.

در ادامه این بیانیه عنوان شد: بی شک مهم‌ترین برنامه‌ای که در سال های اخیر به مناسبت گرامیداشت روز دانشجو در کشور برگزار شده است، جلسه دانشجویان با رئیس قوه مجریه کشور بوده است که خاطرات تلخ و شیرین آن از ذهن‌ها پاک نخواهد شد.
امروز اما این مراسم با حضور رئیس جمهور در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود؛ اقدامی که در ابتدا موجی از تحسین را به جهت توجه به نقاط دور افتاده از مرکز برانگیخت اما حیف و صد حیف که برنامه ریزان دولتی اجازه ندادند این ستایش‌ها دوامی داشته باشد و با تصمیمات اشتباه و بعضا امنیتی خود موجی از اعتراضات را به وجود آوردند.
در بیانیه تشکل‌های دانشجویی آمده است: متأسفانه در چند روز اخیر شاهدیم که گویی فضای دانشگاه سیستان و بلوچستان با پادگان اشتباه گرفته شده است و مأموران امنیتی دانشگاه را احاطه کرده‌اند. دانشگاهی که باید سمبل آزادی و گفتگو باشد امروز به مجموعه ای از داربست‌ها و حصارهایی تبدیل شده است که سعی دارند میان نسل آینده انقلاب با فردی که قرار بود نوکر ملت باشد فاصله انداخته و با برگزاری مراسمی فرمایشی صدای دانشجویان را خفه کنند تا مبادا انتقادشان خاطر شریف جناب رئیس را مکدر سازد.
در بیانیه این تشکل‌های دانشجویی آمده است: اختصاص سهم ۲۰ درصدی از تالار محل برگزاری مراسم به دانشجویان، آن هم به صورتی گزینش شده و احتمالا حضور ۸۰ درصدی متملقان و کف زنان جناب رئیس در مراسم روز دانشجو، از مواردی است که بی شک در حافظه تاریخ خواهد ماند و دروغگویانی که به گزاف سخن از حقوق دانشجویان می رانند را رسوا خواهد کرد.
متأسفانه شاهدیم که دولت به این مقدار بسنده نکرده است و از میان ۵ تشکل دانشجویی فعال این دانشگاه، فقط به یک تشکل و آن هم تشکلی دولت ساخته که در میان دانشجویان به تملق و طرفداری افراطی از دولت شهره است تریبون داده است و حتی اتحادیه‌های بزرگ دانشجویی نیز از داشتن تریبون محروم شده اند.

بر اساس این بیانیه، این رفتار تمامیت خواهانه دولت در کنار شعارهای زیبایی که از جانب مسئولان صادر می‌شود به تنهایی می تواند بیانگر تضاد در رفتار و گفتار مسئولین در سایر امور نیز باشد و حال بهتر می توان علت ناامیدی روزافزون مردم از مسئولین را فهم کرد.
در این بیانیه آمده است: چنین به نظر می رسد که حال که انتخابات تمام شده و خیال جناب روحانی راحت شده است دیگر به دانشجویان نیازی ندارند و در پی آنند که با برگزاری مراسمی فرمایشی به خودگویی و خودخندی پرداخته و اندکی از تألمات روحی حاصل از نارضایتی مردم از عملکرد خود را بکاهند اما غافل از آنند که دانشگاه زنده و پویا هیچگاه تسلیم صاحبان قدرت نشده و با مطالبه ای فراگیر رسالت خود را در بیداری جامعه به انجام خواهد رسانید و آنگاه است که آه صاحبان انقلاب دامان مسئولان بی کفایت را خواهد گرفت و آتشی در خرمن آنان به راه خواهد انداخت که تا پیش از این تجربه نکرده اند.
تشکل‌های دانشجویی اعلام کردند: ما تشکل ها و کانون های انقلابی دانشگاه سیستان و بلوچستان ضمن اعلام انزجار از هتاکان به ساحت دانشگاه و دانشجو صراحتا اعلام می‌داریم که نحوه برگزاری جلسه فرمایشی حجت الاسلام روحانی در دانشگاه سیستان و بلوچستان را اهانت به بیش از ۴ میلیون دانشجو و مصداق بستن دهان منتقدان دانسته و در اعتراض به تحریم دانشجویان از سوی جناب روحانی، ما نیز وی و جلسه فرمایشی او را تحریم کرده و در آن حضور نخواهیم یافت.
در این بیانیه آمده است: در پایان ضمن توصیه به جناب روحانی و دولت مستقر در اصلاح روند موجود به هر آن کس که در پی خاموش کردن دانشگاه و دانشجوست سرنوشت مستبدان و دیکتاتورهای عالم را یادآوری کرده و آنان را به عبرت از سرنوشت آنان توصیه می‌کنیم که عبرت گرفتن از آن صاحبان بصیرت است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *