تقارن ۱۳ آبان با اقدامات خصمانه ترامپ و تحریم‌های اخیر بار دیگر چهره پلید آمریکا را عیان کرد

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، بسیج دانشجویی، بسیج اساتید و بسیج کارکنان دانشگاه تربیت مدرس طی بیانیه‌ای به مناسبت ۱۳ آبان و سالگرد تسخیر لانه جاسوسی آمریکا اعلام کردند: تقارن ۱۳ آبان، سالروز استکبارستیزی با اقدامات و اظهارات خصمانه سردمداران آمریکا بر ضد ایران و نیز تحریم‌های اخیر علیه کشور، بار دیگر چهره پلید آنان را عیان کرد.

در ابتدای این بیانیه آمده است: انقلاب اسلامی ایران شکل نگرفت مگر با ایمان به وعده الهی، اتحاد حول محور ولایت فقیه و نفی سلطه استکبار. شاید بتوان گفت نقطه اوج این استکبارستیزی را می‌توان در آینه ۱۳ آبان دید. تقارن ۱۳ آبان، سالروز استکبارستیزی با اقدامات و اظهارات خصمانه سردمداران آمریکا بر ضد ایران و نیز تحریم‌های اخیر علیه کشور، بار دیگر چهره پلید آمریکا را عیان کرد. 

در ادامه تاکید شده است: هرچند برای خردمندان، فهم دشمنی نظام سلطه با مردم انقلابی ایران منوط به اقدامات و اظهارات اخیر مسئولین آمریکایی نیست، اما برای بزک کنندگان آمریکا درس عبرتی تازه است. آنان که سالها کوشیدند آمریکا را کدخدا معرفی کرده تا از این رهگذر کشور را مجبور به تسلیم و معامله با آنان کنند و اکنون سخن از برجام بدون آمریکا و اعتماد به اروپایی‌ها می‌گویند و با این کار خود، کشور را از چاله به چاه هدایت می‌کنند. نفوذ کنونی که دامنگیر کشور شده و فقط یکی از مصادیق آن جاسوسی در تیم مذاکره کننده است، نتیجه همین نگاههای سهل انگارانه است.

در قسمت دیگری آمده است: متاسفانه در روزهای اخیر شاهد آن هستیم که جریانی در داخل با استثنا وانمود کردن ترامپ و ترویج گزاره خائنانه «ترامپ دیوانه» سعی در زمینه‌سازی برای اعتماد مجدد به آمریکای پس از ترامپ هستند. ولی مردم ایران به خاطر دارند که سال گذشته باراک اوباما رئیس جمهور پیشین آمریکا نیز تحریم‌های ده ساله را تمدید کرد که به گفته رئیس جمهور و وزیر خارجه کشورمان، این اقدام مصداق «نقض فاحش برجام» بوده و به قول مسئولین، دولت پیشین آمریکا نه به متن و نه به روح توافق پایبند نبودند.

در ادامه تصریح شد: این جریان در تلاش است با انحراف افکار عمومی، خود را از پاسخگویی نسبت به اعتماد به دشمن رهانیده و مشکلات پدید آمده بر اثر اعتماد به آمریکا را به گردن رئیس جمهور جدید آمریکا بیندازند و زمینه را برای تکرار این خطای بزرگ در آینده و در مسائل دیگر حتی قدرت نظامی و موشکی فراهم کنند.

در پایان تاکید شد: سخن آخر اینکه همواره و به ویژه در شرایط کنونی، بهترین مصداق شعار «مرگ بر آمریکا» برای مسئولین، رسیدگی به مشکلات مردم اعم از سپرده‌گذاران موسسات پولی غیرمجاز، بیکاری فزاینده، ازدواج جوانان، رسیدگی به محرومین و از این قبیل است. برای مردم شریف ایران نیز بی‌تردید بهترین مصداق شعار «مرگ بر آمریکا»، حفظ وحدت در مقابل توطئه‌های دژخیمان خونخوار آمریکایی است تا از این رهگذر، مسئولین کشور و خصوصا دولت محترم با تکیه بر این وحدت و همدلی در مقابل دشمن ایستادگی کرده و کشور را از مخمصه تعهدات یکطرفه در برجام برهانند.

انتهای پیام/

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *