دانشجویان ایرانی در مسجد کوفه معتکف می‌شوند/ دانشگاهیان پیام‌های اربعین را به دنیا برسانند

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام نجفی‌روحانی مسئول بعثه مقام معظم رهبری در عراق در نشستی که با حضور روسای سه دانشگاه برتر ایران و رئیس دانشگاه کربلا برگزار شد، گفت: بسیار خرسندم از گردهمایی اربعین که برای دانشگاهیان در حال تدارک است. چون اربعین فرصت بسیار بزرگی برای تحقق تمدن جدید اسلامی است.

وی با بیان اینکه حرکت اربعین در دنیا بی‌نظیر و دارای معانی بسیار زیادی است، اظهار داشت: امروز دنیا تشنه اخلاق و معنویت است و اربعین جوابگوی این نیاز دنیای بشریت است.

مسئول بعثه مقام معظم رهبری در عراق گفت: اربعین و زیارت امام حسین(ع) فرصت بسیار مناسبی برای توسعه و نشر معارف اهل بیت است، آنچه امروز بشریت به آن نیاز دارد تنها در مکتب اهل بیت (علیهم السلام) پیدا می‌شود که چنین فرصتی را در هیچ جای دنیا نمی‌توان یافت.

وی افزود: هم‌اینک میزبان اصلی این حرکت عظیم، مردم شریف عراق هستند و تاکید بر وحدت و انسجام بین دو کشور است و این عشق و شور و هیجان مردم عراق و ایران که برای مراسم اربعین به کربلا می‌آیند، بهترین فرصت برای این است که از جنبه های علمی و معرفتی بیشتری بهره‌مند شوند.

حجت‌الاسلام نجفی‌روحانی تصریح کرد: امروز رسالت دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه این است که پیام‌های اربعین را به دنیا برسانند و آن را جهانی کنند در همین راستا و به منظور آشنایی بیشتر دانشگاهیان دو طرف، سال گذشته حدود ۶۰ هزار دانشجو به صورت متمرکز به عتبات اعزام شدند.

وی برگزاری جلسات متعدد فرهنگی و معرفتی و هم اندیشی دو طرفه میان دانشگاهیان ایران و عراق را از جمله این برنامه‌ها دانست و گفت: در سال حدود ۲۰۰ هزار دانشجو برای اعزام به عتبات ثبت‌نام می‌کنند که همه اینها در نوبت‌ هستند ولی ما توان اعزام بیش از ۶۰ هزار دانشجو را نداشتیم والا استقبال دانشجویان بسیار چشمگیر است.

مسئول بعثه مقام معظم رهبری در عراق گفت: برای حضور دانشجویان به عتبات برنامه ریزی‌های خوبی صورت گرفته است که ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در حال برنامه ریزی و تدارک برای معتکف کردن تعداد بالایی از دانشگاهیان در آن ۳روز اعتکاف در مسجد کوفه هستند که با توجه به تلاش‌ها و پیگیری‌های مسئولان آنها قرار شده بابت این مسئله به دانشجویان وام پرداخت کنند تا دانشجویان راحت تر بتوانند اعزام بشوند و از این برنامه خوب استفاده کنند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *