اروپا هم خباثت‌ها و حیله‌گری‌های آمریکا را انجام خواهد داد/مسئولین تجربه بدعهدی آمریکا را فراموش نکنند

محمدمحسن فیضی‌پور دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران بزرگ در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: بعضی ترامپ را از بدنه نظام آمریکا جدا می‌دانند اما ترامپ دست پرورده‌نظام استکباری آمریکا است.

وی در مورد اینکه چرا نامه ۶۹۲ دفتر بسیج دانشجویی کشور به دبیر کل سازمان ملل نوشته شده نه خطاب به ترامپ بیان داشت: این موضوع به این دلیل است که ترامپ را لایق چنین خطابی نمی‌دانیم. انسان حرف منطقی خود را خطاب به کسی می‌زند که رفتار مناسب داشته باشد.

این فعال دانشجویی خاطر نشان کرد: توقع رفتار مناسب از مقامات آمریکا بخصوص ترامپ که ذات آمریکا را بخوبی ظهور و بروز می‌دهند، نمی‌رود لذا با تسامح این نامه را به دبیرکل سازمان ملل ارائه دادیم.

فیضی‌پور بیان داشت: البته خود دبیرکل سازمان ملل هم خیلی مورد تایید ما نیست اما می‌توان او را از جهت نمایندگی ملت‌های مختلف مورد خطاب قرار داد.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران بزرگ گفت: خدا را شکر یک فضای اتحاد پس از یاوه‌گویی‌های ترامپ ایجاد شده است که همان چیزی است که مقام معظم رهبری می خواستند تا عدم اعتماد به آمریکا برای مردم، مسئولین و نخبگان تجربه شود.

وی تصریح کرد: از موضع‌گیری‌ها مشخص است که یک تجربه‌ای خوبی از عدم اعتماد به آمریکا بین مردم، نخبگان، بدنه دولت و نمایندگان مجلس شکل گرفته است. منتها تجربه این موضوع نباید اجازه دهد حافظه تاریخی ما این مسائل را  فراموش کند تا مجدداً در آینده شاهد تجربیات سنگینی چون برجام باشیم.

فیضی‌پور بیان داشت: تجربه‌ای چون برجام را در مذاکرات هسته‌ای سال ۸۲ هم داشتیم منتها آن‌ها نیز جواب اعتماد را با بدعهدی و خیانت دادند.

این فعال دانشجویی اظهار داشت: متاسفانه در کشور عده‌ای اروپا را از آمریکا جدا می‌کنند و این خود یک خطای استراتژیک است و این را نشان می‌دهد که تجربه تلخی چون اعتماد به آمریکا به طور درستی یادآوری نشده و هنوز مسئولین مطرح می‌کنند که از دامن آمریکا به اروپا پناه ببریم.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران بزرگ گفت: حتما اروپا نیز همان خباثت‌های و حیله‌گری‌های آمریکا را انجام خواهد داد و تنها ظاهر رفتارش شکیل‌تر خواهد بود و مسئولین نباید این خط اشتباه را طی کنند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *