کتاب «۱۰۰» با موضوع «مطالبه گری تخصصی جریان دانشجویی» رونمایی خواهد شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، کتاب «۱۰۰» با موضوع «مطالبه گری تخصصی جریان دانشجویی» رونمایی خواهد شد. این کتاب ویترینی از رویکرد جدید بسیج دانشجویی در ۳ سال اخیر است.

این رویکرد که با عنوان «مطالبه گری تخصصی» شناخته می‌شود، در صدد نزدیک کردن حوزه عملِ بسیج دانشجویی به مسائلِ مهم کشور و مشکلات مبتلا به مردم، با جهت‌گیری تخصصی است. یکی از بروزاتِ این جهت گیری در بیانیه های تخصصی است.

کتاب ۱۰۰ مجموعه‌ای از ۱۰۰ بیانیه تخصصی برترِ جریان دانشجویی است که در ۱۲ دسته نظام سلامت، کشاورزی و محیط زیست، انرژی، نظام بانکی، مفاسد اقتصادی و نظام شفافیت اطلاعات، تحریم و دیپلماسی اقتصادی، مسکن و حمل و نقل، مدیریت شهری و توسعه منطقه ای، آموزش و پرورش، آموزش عالی، تولید داخل و سیاست صنعتی، زنان و جمعیت ساماندهی شده است.

این کتاب علاوه بر گزارش فعالیت ۳ سال اخیر جریان دانشجویی به دلیل بعد تخصصی و عمق مطالب مطروحه در آن، کارکرد آموزشی ویژه ای نیز برای کسانی دارد که می خواهند با مسائل اقتصادی و اجتماعی کشور آشنا شوند.

این کتابِ مهم به همت معاونت علم و اقتصاد سازمان بسیج دانشجویی در ۵۲۷ صفحه تدوین شده و قرار است در نشست خبری روز سه شنبه ۱۸ مهر توسط مسئول سازمان بسیج دانشجویی و سرپرست معاونت فرهنگی وزارت علوم رونمایی شود.

ثمرات و پیامدهای این مطالبه‌گری‌ها تحت عنوان «تجربیات موفق مطالبه گری جریان دانشجویی» در مجلد دیگری به زودی منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *