افزایش صندوق‌های پژوهش و نوآوری کشور

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، ضیاء هاشمی سرپرست وزارت علوم در نشست کارگروه صندوق‌های پژوهش و نواوری که به میزبانی صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، گفت: با توجه به اینکه دبیرخانه کارگروه صندوق‌های پژوهش و نوآوری در صندوق نوآوری و شکوفایی قرار دارند بنابراین بیست و یکمین جلسه کارگروه صندوق پژوهش و نوآوری در محل ساختمان صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد که در این جلسه نمایندگان دستگاه‌های مختلف حضور یافته و چندین محور را بررسی کردند.

وی افزود: در این جلسه گزارشات مجامع عمومی صندوق‌ها بررسی شد و همچنین دو صندوق پژوهش و نوآوری به صندوق‌های کشور اضافه شد.

هاشمی ادامه داد: صندوق های پژوهش و نوآوری گیلان و کردستان امروز مصوب شدند و با این وجود تعداد صندوق‌های پژوهش و نوآوری کشور به ۱۸ صندوق رسید و تصویب یک صندوق دیگر نیز منوط به بررسی بیشتر شد.

سرپرست وزارت علوم اظهار داشت: همچنین درمورد شاخص‌های مالی نیز گزارشاتی مطرح شد که امیدواریم این صندوق‌ها روند رشد و توسعه خود را داشته باشند و این امر مستلزم این است که صنایع و دانشگا‌ه‌ها در کنار حمایت دولت پشتوانه خوبی برای توسعه پژوهش و توسعه و فناوری باشند.

هاشمی اظهار داشت: تاکید کارگروه این است که صندوق‌ها وابستگی خود را به بودجه دولتی کم کرده و مشارکت بخش خصوصی افزایش یابد و این صندوق‌ها درآمدهای علمیاتی بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *