دانشگاه آزادی‌ها در دفاع از هیچ دولتی ورود نمی‌کنند/ باید از تشریفات بی‌رویه به دور باشیم

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد در گردهمایی مدیران و اساتید گروه‌های معارف دانشگاه آزاد در واحد علوم و تحقیقات گفت: پس از انقلاب فرهنگی، تحولات بسیاری در درس معارف به وجود آمد و در همان دوره برای درس معارف، ابتدا در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، سرفصل‌هایی ایجاد شد و در همان زمان مقام معظم رهبری بسیار تأکید کردند و مصباح یزدی نیز برای تشکیل دانشگاه معارف تلاش کرد، اما در دوره اصلاحات کاری از پیش نبردیم و در آن مقطع، برای تولید نشریات علمی پژوهشی معارف با مشکلاتی مواجه بودیم. 

وی ادامه داد: من مخالف ستادسازی‌های بی‌رویه هستم، زیرا در این صورت از خط مقدم برای رسیدن به اهداف دور می‌شویم، اگر همه مقدمات خوب چیده شود اما در خط مقدم خوب کار نشود، تمام کارها باطل است. 

کلانتری گفت: باید از تشریفات و ستادسازی‌های بی‌رویه پرهیز کنیم.

وی ادامه داد: در دوره مدیریتی گذشته، دانشگاه آزاد در زمینه درس معارف مشکل داشت و این مشکلات حل نمی‌شد، حتی در جلسه‌ای مشکلات را با آیت‌الله هاشمی مطرح کردیم که وی می‌گفت لیست اساتید الهیات را به او ارائه دادند و او فکر می‌کرد وضعیت دانشگاه در رشته معارف هم خوب است، در حالی که وضعیت اساتید در رشته معارف خوب نبود و او بی‌اطلاع بوده است. 

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد عنوان کرد: بحث دفاع از نظام در کلاس‌های معارف نیز بسیار مهم است، بحث من کلیت نظام است، زیرا بیگانگان برای تخریب نظام، هزینه‌های بسیاری کرده‌اند و ما باید از نظام دفاع کنیم، ولی از هیچ وزیر، وکیل یا دولتی دفاع نمی‌کنیم. 

وی گفت: براساس آمارهای بین‌المللی، فهرست افتخارات ایران بسیار بلند است، قبل از انقلاب ۷۰ درصد آمار بیسوادی داشتیم، در حالی که حالا ۸۰ درصد باسواد هستند، از تعداد ۱۵ هزار دانشجو به ۴ میلیون دانشجو رسیدیم، محصولات تولیدی ایران تنها جوابگوی ۳۳ روز ما بود و ۱۱ ماه دیگر باید محصولات را وارد می‌کردیم، در حالی که امروز جزو صادرکنندگان هستیم و بیش از یک میلیون خودرو تولید می‌کنیم. 

وی در رابطه با تولید نشریات علمی گفت: البته تولید نشریات علمی در ایران با رانت انجام می‌شده است، مثل تولد روشنفکری در ایران که از ابتدا بیمار بود. 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *