ساماندهی هزار و ۲۰ خوابگاه دولتی و ۳۲۰ خوابگاه غیردولتی/ تمهیدات صندوق رفاه برای رفع مشکل کمبود خوابگاه‌ها

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، ذوالفقار یزدان‌مهر مشاور وزیر علوم و رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: در دو سال گذشته علاوه بر تعداد هزار و ۲۰ خوابگاه دولتی، تعداد ۳۲۰ خوابگاه غیر دولتی ساماندهی شد و در اختیار دانشجویان قرار گرفت.

وی افزود: پس از ارزیابی و رتبه بندی خوابگاههای دولتی، توانستیم با تمهیدات و کمک های دولت و افزایش منابع صندوق رفاه دانشجویان تمامی این خوابگاه های به رتبه های بهتر ارتقا دهیم.

وی افزود: در سال ۱۳۹۵ تعداد ۶۳ خوابگاه که در رتبه ۵ قرار داشتند به سطوح بالاتر ارتقا یافتند و در سال جاری نیز تعداد ۴۶۳ خوابگاه که در رتبه های ۴ و ۳ قرار دارند با مشارکت دانشگاه ها و‌کمک های ۵۰ درصدی صندوق رفاه دانشجویان ارتقا می یابند.

یزدان‌مهر توجه به خوابگاه‌های دانشجویی را از اولویت‌های صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم عنوان کرد و افزود: بر اساس تلاش‌های انجام شده در وزارت علوم و صندوق رفاه دانشجویان توانستیم موانع قانونی ساخت خوابگاه‌های دانشجویی را که در برنامه پنجم توسعه ذکر شده بود را بر طرف کنیم.

وی گفت: در حال حاضر بخش خصوصی و خیّرین در عرصه خوابگاه سازی به صورت جدی و فعال وارد شده ا ند و با دریافت تسهیلات مالی از صندوق رفاه دانشجویان اقدام به ساخت خوابگاه دانشجویی می کنند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از اختصاص بودجه با عنوان کمک رهن به دانشگاه‌ها توسط این صندوق خبر داد و اعلام کرد: صندوق رفاه دانشجویان تاکنون بیش از ۲۸ میلیارد تومان اعتبار به دانشگاه‌ها با عنوان کمک رهن اختصاص داده است تا با کمک آن مشکل کمبود ظرفیت خوابگاهی را رفع کنند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با بیان اینکه تمهیدات خوبی برای رفع مشکل کمبود خوابگاه‌ها در سال جاری اندیشیده شده است، گفت: علاوه بر اختصاص بودجه مناسب به حوزه خوابگاه‌های دانشجویی در سال جاری، اعتباری به مبلغ ۶۰ میلیارد تومان نیز از سوی صندوق رفاه دانشجویان و سازمان برنامه و بودجه کشور تامین شده است که برای پرداخت به عنوان سود تسهیلات دریافتی از بانک‌ها در ساخت خوابگاه استفاده خواهد شد.

یزدان‌مهر تاکید کرد: صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم نگاه ویژه‌ای به خوابگاه ها دارد و در سال گذشته ۱۰۰ اتاق تندرستی در خوابگاه ها راه اندازی شد و امسال نیز خوابگاه های بیشتری مجهز به اتاق تندرستی خواهند شد.

گفتنی است در پایان این مراسم با حضور ذوالفقار یزدان مهر رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم و برخورداری رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران، ازمسئولان خوابگاههای دانشجویی این دانشگاه که موفق به کسب رتبه برتر کشوری شده بودند، تقدیر شد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *