از سخنان تامیل‌ برانگیز سازنده مستند تبلیغاتی « حسن روحانی» تا انتشار خبر تحریف شده رئیس کمیته امداد

به گزارش خیرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، هجدهمین نشست سراسری اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل کشور در حالی به کار خود پایان داد که با حاشیه‌های متفاوتی مانند سخنان تامیل‌ برانگیز حسین دهباشی و انتشار خبر تحریف شده رئیس کمیته امداد همراه بود.

بنابراین گزارش، نشست هجدهم اتحادیه دانشجویان مستقل را می توان از وجوهی چون؛ برگزاری اولین جشنواره نشریات مستقل، عملیاتی ساختن مطالبات مقام معظم رهبری ذیل تزریق امید به دانشجویان و به همین منظور برگزاری ویژه برنامه‌هایی چون بازدید از مراکز علمی و نظامی و نشست «زن در غرب» و همچنین برگزاری نشست بین‌المللی جبهه مقاومت، یادواره شهدا و کرسی آزاداندیشی از نشست‌های گذشته این اتحادیه دانشجویی متمایز کرد.

گفتنی است حضور سارا عرفانی نویسنده کتاب «پنج شنبه‌های فیروزه‌ای»، بازدید دانشجویان شرکت کننده در نشست از نمایشگاه دستاوردهای نظامی وزارت دفاع، حضور دانشجویان شرکت کننده بر مزار معین رئیسی عضو سابق شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل و ادای احترام به این مرحوم از برنامه‌های متفاوتی بود که در حاشیه این نشست انجام شد.

حضور نمایندگان مجلس از گفتمان‌های متفاوت و ارائه تعاریف و برداشت‌های مختلفی از شعار «نوگرایی در حکومت، پایبندی به حاکمیت» و مباحث گسترده‌ای در تبیین این شعار سبب شد تا اکنون به راحتی بتوان تعریفی مستقل و صحیح از آن و باالاخص دو واژه حکومت و حاکمیت عرضه کرد.

آنچه در این نشست اندکی حاشیه ساز شد پخش خبر تحریف شده هدیه سفر کربلا در پیاده روی اربعین توسط رئیس کمیته امداد به ۵۰۰ نفر از دانشجویان مستقلی بود! اما آنچه به سمع ناظرین جلسه رسید قول ایجاد شرایط جهت رفتن جمع ۳۰۰ نفره حاضر در سالن به پیاده روی اربعین با هدف مستفیض کردن دانشجویان فعال از شرکت در این مسیل گسترده جهانی و معنوی بود.

شاید بتوان علت اینکه رئیس کمیته امداد در خلال سخنرانی‌اش از کربلا بگوید و بی مقدمه این قول را بدهد، در برگزاری افتتاحیه‌ای معنوی در کهف الشهدا و دعای مداح با مضمون کربلایی شدن آن جمع در پیاده روی اربعین جستجو کرد.

یکی دیگر از حاشیه‌های مهم این نشست حضور حسین دهباشی سازنده مستند تبلیغاتی حسن روحانی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در این نشست بود. وی درباره مناظرات ریاست جمهوری سخنان تامل برانگیزی را مطرح کرد.

وی گفت: آیا مظلوم نمایی و فحش و ناسزا به صداوسیما جواب می دهد. آقای جهانگیری در مناظره ها گفت: «شما همان کسانی هستید که اجازه ندادید اصلاح طلبان به هیچ جا برسند!» اما کسی این را بیان می‌کند که خودش در پست‌ها و رده‌های مختلف مدیریتی سمت داشته، آن زمان هم معاون رئیس جمهور و هم کاندیدای ریاست جمهوری است!

دهباشی تاکید کرد: من آقای روحانی را تحسین می کنم. آقای روحانی کارش را بلد است، در انتخابات بارها از مشاورین استفاده می‌کند ۵ مدل بازی را امتحان می‌کند تا ببیند کدام بازی بهتر روی وی می‌نشیند بعد همان بازی را انجام می‌دهد!

شاید بیان چنین مسئله‌ای از زبان فردی که مستند تبلیغانی روحانی را ساخته دارای پیام‌های زیادی باشد.

یکی از مهترین برنامه‌های دیگری که در حاشیه این نشست برگزار شد انتخابات شورای مرکزی جدید اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان بود. شورای مرکزی جدید بعد از رای گیری از اعضا معرفی شدند و در جلسه اول این شورا دبیر جدید هم انتخاب خواهد شد.

به هر حال انتظار می‌رود آنچه دانشجویان در این نشست بدان رسیدند را تا نشست بعدی حفظ کرده و در مسیر تحقق شعائر گفته شده تمام تلاش خود را به کار بندند‌.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *