نشست جبهه جهانی مقاومت همزمان با اجلاس سالیانه اتحادیه انجمن‌های مستقل برگزار شد

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، نشست بین المللی جبهه جهانی مقاومت همزمان با هجدهمین نشست سالیانه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار شد.

بنابراین این گزارش، شیخ حسن العماد، دبیر کل جنبش تنظیم مستقبل العداله یمن در این نشست که در دانشکده الهیات دانشگاه علامه برگزار شد، گفت: امروز یمن تنهاست و سوال من این است که آیا شما می‌دانید که اگر در این هفته به داد یمن نرسید چه اتفاقی می‌افتد.

العماد افزود: عربستان از هر طرفی به یمن حمله کرده و امروز بیشترین موقعیت خطر را از اول جنگ تاکنون برای این کشور رقم زده است. 

وی ادامه داد: با وجود اینکه عربستان از همه کشور‌ها به یمن لشکرکشی کرده، اما هیچ کس به خاطر بیماری و گرسنگی فریاد مردم یمن را نشنید. امروز یمن در شرایطی است که اگر شکست بخورد جبهه مقاومت شکست می‌خورد. 

دبیر کل جنبش تنظیم مستقبل العداله یمن با بیان اینکه عربستان در این دو هفته نقش خیلی بزرگی در یمن دارد، گفت: امروز علی عبدالله صالح تنهاترین برگ عربستان در یمن علنا جلوی عبدالمالک الحوصی ایستاده و در واقع امروز در این کشور می‌خواهند جبهه مقاومت را تجزیه کنند.

وی با تاکید بر اینکه اگر یمن شکست بخورد جبهه مقاومت و همه مناطق از عربستان و اسرائیل شکست خواهد خورد، افزود: مسئله شوخی نیست و من این پیام را به همه می‌دهم که این هفته، هفته حساسی برای جبهه مقاومت است و اگر در این ساعت‌ها جبهه مقاومت به داد یمن نرسد همه چیز به دست عربستان می‌افتد.

* پیروزی‌های حزب الله لبنان و جبهه مقاومت نقشه اسرائیل و آمریکا برای ایجاد خاورمیانه جدید نابود کرد

در ادامه این نشست شیخ عبدالله دقاق نماینده شیخ عیسی قاسم گفت: تلاش برای ایجاد خاورمیانه جدید با محوریت اسرائیل در شرایطی شکل گرفت که این رژیم غاصب به دارای قوی‌ترین اقتصاد بالاترین امنیت و قوی‌ترین نیروی نظامی در منطقه بود.

وی تصریح کرد: بر همین اساس قرار بود که ایران را به سه کشور و عراق، سودان و مصر را نیز به سه کشور و عربستان سعودی را به پنج کشور تجزیه نمایند تا کشورهای اسلامی را به کشورهای کوچک تبدیل کنند. 

نماینده شیخ عیسی قاسم تاکید کرد: هر چه کشورهای اسلامی بزرگتر باشند اسرائیل و آمریکا نمی‌توانند اهداف خود را محقق سازند.

دقاق اظهار داشت: با پیروزی‌های حزب الله لبنان و پیروزی‌های مقاومت در غزه نقشه اسرائیل و آمریکا برای ایجاد خاورمیانه جدید نابود شد و امروز شاهدیم که ایجاد خاورمیانه جدید با محوریت ایران آغاز شده و نشانه آن هم پیروزی هایی است که در سوریه، عراق و دیگر کشورهای محور مقاومت به دست آمده است.

وی ادامه داد: بزرگترین ضربه‌ای که به آمریکا خورده باز شدن راه بین ایران و کشورهای مقاومت است.

• محور مقاومت در نهایت پیروز میدان است

در ادامه ابوشریف نماینده جهاد اسلامی فلسطین با بیان اینکه سخن درباره محور مقاومت ابعاد مختلفی دارد و آغاز این اصطلاح به دوران بسیار گذشته‌ای برمی‌گردد، افزود: مقابله با رژیم صهیونیستی و طرح‌های غربی در منطقه افغانستان از مهم‌ترین محورهای این موضوع هستند.

وی گفت: برخی خواستار برقراری ارتباط با رژیم صهیونیستی و حل کردن موضوع فلسطین از طریق مذاکره بودند اما برخی که خود را طرفدار محور مقاومت می‌دانند معتقدند رژیم صهیونیستی یک رژیم متجاوز است و باید با آن مقابله کرد.

ابوشریف به اشغال خاک فلسطین از سوی رژیم صهیونیستی اشاره کرد و ادامه داد: بر این اساس اشغال فلسطین یک استثمار عادی و نظامی نبود، بلکه استثماری بود که ابعاد مختلفی داشت که طی آن ملتی که دارای تمدن چندین هزار ساله است جایگزین آن شد و ناگهان در این مسئله از کشور خود خارج شد و ملت دیگری که از تمدن چند هزار ساله به‌دور بود به‌دنبال غصب سرزمین فلسطین بود.

نماینده جهاد اسلامی فلسطین اظهار داشت: تمام افرادی که رژیم صهیونیستی را رژیمی غاصب می‌دانند در خط مقاومت قرار دارند، کسانی که طرفدار مقاومت هستند و با رژیم صهیونیستی مخالفند هرچند دارای مذهب، طایفه و قومیت مختلفی باشند جزو محور مقاومت محسوب می‌شوند و کسانی که در راستای آزادی فلسطین بکوشند از اهالی مقاومت هستند.

ابوشریف در ادامه افزود: به اعتقاد ما محور مقاومت در نهایت پیروز میدان است، مقاومت طی سال‌های گذشته دچار فراز و فرودهای فراوانی شد، اما با پیروزی‌های به دست آمده در عراق،‌ سوریه و لبنان که این مسئله باعث شوک عظیمی به رژیم غاصب صهیونیستی شد به روند صعودی خود بازگشتند و در حال حاضر به‌دلیل وجود فهم و درک خوبی از مقاومت بین مردم مسلمان منطقه وضعیت خوبی را در منطقه داراست.

در ادامه احمد التوفیع مسئول میز منطقه‌ای عربی آفریقایی مؤسسه حکمت گفت: بصیرتی که امروز بین جوانان کشورهای اسلامی ایجاد شده است امید رویش‌های جدیدی را در این مسئله می‌دهد، شهید محسن حججی از شهدای متولد دهه ۷۰ بود و به‌خوبی این مسئله را بیان می‌کند.

وی ادامه داد: برخی می‌گفتند محور مقاومت در سوریه ضعیف شده اما بنا به نظر بسیاری از تحلیل‌گران پیروزی‌های اخیر در عراق و سوریه مقاومت را در وضعیت خوبی قرار داده است و ان‌شاءالله به‌گفته امام خامنه‌ای پیروزی خیبر نزدیک خواهد بود.

وی اظهار داشت: جنگ نرم موضوع بسیار مهم و جدی برای کشورهای اسلامی است، آمریکا طی سال‌های اخیر پروژه‌ای به‌نام قریة العالمیه را آغاز کرده و در این زمینه جلو رفته است، در این طرح ویژگی‌های یک روستای جهانی بدون توجه به مسائل فرهنگی، اسلامی و شیعی مطرح شده است که لازم است جوانان کشورهای اسلامی نسبت به آن آشنایی داشته باشند و در فضای مجازی ضمن آگاه‌سازی به مقابله با آن اقدام کنند.

وی ضمن اشاره به این فرمایش رهبر معظم انقلاب که فضای مجازی تدبیرنشده را قتلگاه جوانان اعلام کردند، افزود: جوانان کشورهای اسلامی باید کاری کنند که با اقدامات مناسب خود در فضای مجازی این دغدغه رهبری را برطرف و مسیر مناسبی در آن تعریف کنند.

مسئول میز منطقه‌ای عربی آفریقایی مؤسسه حکمت تصریح کرد: مسئله اصلی و دغدغه اصلی جوانان کشورهای اسلامی مبارزه با جنگ نرم استکبار است. مطمئن باشید پس از پایان و شکست پروژه داعش استکبار پروژه دیگری را علیه کشورهای اسلامی در نظر می‌گیرد.

مسئول میز منطقه‌ای عربی آفریقایی مؤسسه حکمت افزود: ما در مؤسسه حکمت به‌عنوان افسران جنگ نرم پروژه‌ای را در این زمینه طراحی کرده‌ایم که امیدواریم جوانان کشورهای اسلامی و به‌خصوص شما دانشجویان به ما در این زمینه کمک کنید.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *