اعلام نظر شورای نگهبان درباره لایحه مقابله با تقلب آثار علمی

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، محمد روشن معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم با اشاره به لایحه پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی اظهار داشت: این لایحه، مصوب جلسه ۲۸ تیرماه ۱۳۹۶ مجلس شورای اسلامی، در جلسه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفته و نظر شورای نگهبان دراین خصوص اعلام شد.

وی به نظر شورای نگهبان در خصوص این لایحه اشاره کرد و افزود: در نظر شورای نگهبان در خصوص این لایحه آمده است، در تبصره ۹، با توجه به عبارت تبصره، این ایهام وجود دارد که حوزه‌های علمیه نیز زیرنظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هستند که لازم است در این خصوص رفع ابهام شود، تا اظهارنظر ممکن شود.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم در ادامه گفت: با این وصف بخش‌های اساسی و مهم مرتبط با وظایف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از خدشه مصون مانده است.

روشن گفت: اکنون کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی نیز اقدام به اصلاح عبارتی کرده و نام حوزه‌های علمیه را به ابتدای متن منتقل تا شبهه شورای نگهبان رفع شود.

وی افزود: در گفت‌وگویی که با اللهیار ملکشاهی رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی داشتم، تصمیم گرفته شد این اصلاحیه برای صحن مجلس ارسال شود تا در هفته آینده در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با مشارکت وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همکاری وزارت دادگستری، در حال تدوین آیین‌نامه اجرایی لایحه مقابله با تقلب در تولید آثار علمی و تقدیم آن به هیئت وزیران است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *