برنامه‌ریزی دانشگاه آزاد برای تسلط اساتید بر نظام آموزش عالی نوآورانه/ مدیریت سیاست زده در دانشگاه ناکارآمدی به همراه دارد

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری فارس، محمدمهدی طهرانچی رئیس واحد تهران مرکز و استان تهران دانشگاه آزاد عصر امروز در حاشیه مراسم معارفه اش در مجتمع پیامبر اعظم و در جمع خبرنگاران گفت: امروز هیات امنای دانشگاه آزاد کار بسیار مناسبی در زمینه افزایش شهریه ها را داشت که اجحافی به دانشجویان نشود.

وی در رابطه با کیفیت گرایی در دانشگاه آزاد اظهار داشت: ما کیفیت را کامل نمی دانیم بلکه به دنبال غنی سازی هستیم. شعار کیفیت شعار جامعی نیست ما نیاز داریم در آموزش عالی به کارآمدی و غنی سازی برسیم. شعار کیفیت یک شعار مقدماتی است ما به بالاتر از کیفیت می اندیشیم.

طهرانچی در رابطه با مشکلات مالی واحدها ادامه داد: اگر در استان تهران مشکلی باشد ناکارآمدی ماست. قرار است استان تهران به عنوان استان پیشرو مدل های شبکه ای کارآفرینی حرکت کند.

وی با اشاره به برنامه های علمی دانشگاه آزاد نیز گفت: رسالتی که نقشه جامع علمی برعهده دانشگاه ها قرار داده است را پیگیری میکنیم و یک برنامه علمی مدون در دانشگاه خواهیم‌داشت. اداره دانشگاه به طریقه مدیریت سیاست زده ناکارآمدی دانشگاه را به همراه دارد.

طهرانچی با اشاره به تفاوت دانشگاه های دولتی و خصوصی گفت: دانشگاه نفتی جدای از جامعه کار میکند و نیاز جامعه را نمی‌شناسد. ما یک برنامه ریزی توسط اساتید برای تسلط بیشتر بر نظام آموزش عالی نوآورانه خواهیم داشت و فرایند آموزش عالی را هم متحول می کنیم زیرا از این موضوع غفلت شده است در حالیکه تغییر در آموزش عالی فقط با کتاب میسر نیست.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *