افزایش صد درصدی وام عتبات دانشجویی صندوق رفاه

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، ذوالفقار یزدان مهر رییس صندوق رفاه دانشجویان در همایش قبل از سفر عتبات دانشگاهیان که در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: هفدهم مردادماه، روز نکوداشت سالروز شهادت شهید محمود صارمی و همه شهدای خبرنگار است، که ایثار جان به شرافت  این حرفه مقدس اعتباری بالاتر به سوگند قلم و کاغذ برجا گذاشتند. بنده نیز روز خبرنگار را به همه فعالان حوزه رسانه تبریک عرض می‌کنم.
وی افزود: صندوق رفاه دانشجویان به منظور تقویت روحیه معنوی دانشجویان در طی سال‌های اخیر با هدف تامین‌بخشی از هزینه سفر به عتبات عالیات به دانشجویان عزیز وام زیارت عتبات عالیات پرداخت می‌کند.
یزدان مهر ادامه داد: تا سال ۹۳ مبلغ وام مذکور ۳ میلیون ریال بود که از طرف صندوق به متقاضیان پرداخت می‌شد.در سال ۹۳ مبلغ ۵٫۳ میلیارد ریال به تعداد ۱٫۳۱۸ نفر تعلق گرفت. 
رییس صندوق رفاه دانشجویان تاکید کرد: با تصویب اعضاء محترم هیات امنای صندوق مبلغ وام مذکور در سال ۹۴ به ۷ میلیون ریال افزایش پیدا کرد.
وی گفت: در سال ۹۴ جمعا مبلغ ۱٫۱ میلیارد ریال به تعداد ۲۳۰ نفر پرداخت شد. در سال ۹۵ مبلغ ۱۳٫۲ میلیارد ریال به تعداد ۱٫۸۹۶ نفر پرداخت گردید که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰۰۰ درصد رشد داشته است.
یزدان مهر اضافه کرد: از آغاز سال تحصیلی ۹۷-۹۶ و طی تفاهم نامه‌های که با ستاد عتبات دانشجویان و دانشگاهیان منعقد گردید، به دنبال اعزام ایمن، هدفمند و توام با حفظ کرامت انسانی دانشجویان عزیز هستیم.
رییس صندوق رفاه دانشجویان تصریح کرد: طی تفاهم‌نامه انجام شده از این پس دانشجویان عزیز با ثبت نام در سایت ستاد عتبات دانشگاهیان و اخذ مجوز و معرفی‌نامه از این سایت با مراجعه به ادارات رفاه دانشجویی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی می‌توانند جهت دریافت وام اقدام کنند.
وی افزود: طبق این تفاهم دانشجویان در قالب کاروان‌های دانشجویی و با مدیریت و نظارت ستاد عمره و عتبات اعزام می‌شوند که منجر به حفظ ایمنی و ارتقاء ارائه خدمات شایسته به دانشجویان می‌شود.
مشاور وزیر علوم افزود: در مرحله جدید پرداخت، مبلغ وام مذکور تا ۱۰۰ درصد افزایش یافته به نحوی که به دانشجویان متاهل ۱۵ میلیون ریال و به دانشجویان مجرد ۱۰ میلیون ریال پرداخت خواهد شد.
وی گفت: بازپرداخت وام مذکور ۹ ماه پس از پایان تحصیل و مانند سایر وام‌های صندوق رفاه بوده و فاقد هرگونه کارمزد است.
انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *