تأکید بر تکیه به توان داخلی برای پیشرفت

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، «حمیدرضا طیبی» رئیس جهاد دانشگاهی در مراسم سالگرد تأسیس این نهاد در سالن همایش‌های دانشگاه شهید بهشتی، گفت: جهاد دانشگاهی یک نهاد الگوساز برای پیشرفت کشور است که در  امر تجاری‌سازی نیز می‌تواند موفق عمل کند.

وی افزود: در تمام واحدهای جهاد دانشگاهی در حال بررسی نیازهای ملی و استانی هستیم تا با شناسایی نیازها برنامه جهاد دانشگاهی برای رفع نیازها را تدوین کنیم.

طیبی ادامه داد: مطابق فرمایش مقام معظم رهبری باید نقش جهاد در توسعه مشخص باشد و به همین دلیل سعی داریم سند نقش جهاد در اجرای نقشه جامع علمی کشور را تدوین کنیم.

وی با بیان اینکه باید سعی کنیم با تکیه بر توان داخلی به پیشرفت برسیم، اظهار داشت: باید برای قرارداد با شرکت‌های خارجی از آنها امتیاز انتقال فناوری را بگیریم. 

وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی تحول خوبی در عرصه‌های مختلف به خصوص در علوم انسانی داشته و ۱۲ طرح فناوری نیز در شورای علمی پژوهشی و برای جهاد دانشگاهی به تصویب رسیده است.

وی گفت: تأسیس صندوق پژوهش و فناوری نیز به اجرای طرح‌های پژوهشی و جهاد بسیار کمک کرد.

طیبی ادامه داد: البته برای پیشرفت باید سعی کنیم و از دعواهای سیاسی دوری کنیم چرا که دعواهای سیاسی مانع از پیشرفت می‌شود و سیاسیون باید در خط قرمزها به توافق برسند.

در این مراسم از ۳۴ جهادگر نمونه در حوزه‌های مختلف  علمی، پژوهشی، آموزشی و فرهنگی تقدیر شد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *