سازوکار رأی‌گیری برای تشکیل اتحادیه «تادا» مطابق با رویه‌های جاری انجام شده است

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت علوم، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری طی اطلاعیه‌ای در خصوص مسائل مطروحه پیرامون موافقت اصولی تشکیل «اتحادیه تشکل‌های اسلامی دانشجویان ایران» (تادا) اعلام کرد: پس از رأی‌گیری، موافقت اصولی با تشکیل «اتحادیه تشکل‌های اسلامی دانشجویان ایران» (تادا) با دو سوم آرای حاضران به عمل آمد. بنابراین، سازوکار رأی‌گیری مطابق با رویه‌های جاری انجام شده است و از نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، خدشه ناپذیر است.

در ابتدای این اطلاعیه آمده است: وزارت علوم، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به منظور روشن شدن افکار عمومی در خصوص مسائل مطروحه پیرامون موافقت اصولی با تشکیل «اتحادیه تشکل‌های اسلامی دانشجویان ایران» (تادا) به استحضار می رساند تصمیمات «هیأت نظارت مرکزی مشترک بر اتحادیه‌های تشکل‌های اسلامی دانشگاهیان» منطبق بر دستورالعمل اجرایی مصوب مورخ ۲۷ مهر ۹۵ است.

در ادامه تاکید شده است: این هیأت در اولین اقدام پس از تصویب دستورالعمل اجرایی، موضوع تقاضای گروهی از تشکل‌های دانشجویی را در دستور کار قرار داد. وفق بند «الف» و «ب» ماده (۲) دستورالعمل اجرایی، بررسی و تصویب اساسنامه اتحادیه‌های دانشجویی و اعلام موافقت اصولی و صدور پروانه فعالیت، وظیفه هیأت نظارت مرکزی مشترک است.

وزارت علوم در این اطلاعیه ادامه داد: به این ترتیب، طی چندین جلسه و مدت زمان بیش از یک سال، تقاضای تشکیل اتحادیه «تادا» (که از بهمن ۱۳۹۴ مطرح بود) برای رسیدن به تصمیم اجماعی و اقناعی تمام اعضای هیأت به دقت مطالعه و بررسی شد. انجام بررسی‌های جامع و برگزاری جلسات طولانی از بهمن ماه سال گذشته منجر به این شد که پس از اخذ نظرات رؤسای دانشگاه‌های مربوطه در خصوص نحوه فعالیت این تشکل‌ها، در مورد تصویب این تقاضا و موافقت اصولی با آن تصمیم‌گیری شود.

در پایان تاکید شد: در نهایت در جلسه مورخ ۹ مرداد ۹۶‬ که با حضور تمام اعضای دارای حق رأی برگزار شد، پس از رأی‌گیری، موافقت اصولی با تشکیل «اتحادیه تشکل‌های اسلامی دانشجویان ایران» (تادا) با دو سوم آرای حاضران به عمل آمد. بنابراین، سازوکار رأی‌گیری مطابق با رویه‌های جاری انجام شده است و از نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، خدشه ناپذیر است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *