فقیهی: هیچ برنامه فرهنگی در دانشگاه مانند عتبات و عمره جواب مثبت نمی‌دهد/ اخلاقی: ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای اعزام دانشگاهیان به عتبات پیش‌بینی شد

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سیدمحمدرضا فقیهی عصر امروز در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه با بانک ملت که با حضور رؤسای سازمان حج و زیارت، بانک ملت و ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان برگزار شد، اظهار داشت: ۲۵ سال است که در دانشگاه کار فرهنگی می‌کنم و فعالیت‌های مختلف فرهنگی را تجربه کرد‌ه‌ام. از شما می‌خواهم به عنوان یک کارشناس از بنده بپذیرید که هیچ برنامه فرهنگی در دانشگاه به اندازه عتبات و عمره تأثیرگذار نبوده و نتیجه مثبت نمی‌دهد.

وی افزود: اکنون ما بیش از ۴ میلیون دانشجو در کشور داریم که این رقم با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست و ما نسبت به این قشر مسئولیت داریم.

فقیهی تأکید کرد: بسیاری از دانشجویان بعد از اعزام به عتبات و عمره می‌گویند زندگی ما متحول شده و با قرآن و ائمه ارتباط بیشتری می‌گیرند. لذا باید از همه کسانی که کمک می‌کنند این جوان‌ها به سفرهای زیارتی اعزام شوند، تقدیر کنیم.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان اضافه کرد: بیش از ۴۵ هزار دانشگاهی در سال ۹۵ به عتبات اعزام شدند و اگر کمک‌های بانک ملت، سازمان حج و بعثه مقام معظم رهبری و شرکت شمسا نبود این تعداد از دانشجویان نمی‌توانستند به این سفر اعزام شوند.

وی گفت: باید کاری کنیم اعزام دانشجویان به عتبات و عمره با قدرت بیشتری دنبال شود و از بانک ملت و همکاران آن می‌خواهیم که ان‌شاءالله اگر عمره راه افتاد از دانشگاهیان حمایت کنم.

فقیهی در خاتمه اظهار داشت: ۳۱ درصد زائرین ما در دوره شانزدهم کسانی بودند که مراسم عروسی یا ماه عسل خود را در کربلا و نجف برگزار کردند، در این دوره حدود ۱۴ هزار نفر از دانشگاهیان حضور داشتند.

هادی اخلاقی مدیرعامل بانک ملت نیز در این مراسم گفت: بانک ملت سالیان طولانی است که در کنار سازمان حج و ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان توانسته فرصتی را فراهم کند که در حوزه اعزام دانشجویان به عتبات خدمت‌گذار باشد و برای بانک ملت توشه‌ای قابل توجه را جمع کند.

وی گفت: هر ساله بانک ملت این تعامل را داشته که در حوزه عتبات و ارائه تسهیلات به دانشگاهیان فعال باشد. امسال نیز حدود ۲۰۰ میلیارد ریال برای ارائه تسهیلات به دانشجویان در نظر گرفته است.

اخلاقی افزود: خوشبختانه همه کسانی که از تسهیلات برای اعزام به عتبات دانشگاهی استفاده کردند خوش حساب بودند و این اشتیاق ما را برای ارائه تسهیلات به آنها بیشتر می‌کند.

وی اظهار داشت: امسال ما برای هر نفر یک میلیون تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تسهیلات در نظر گرفته‌ایم و هر دانشگاهی که بخواهد به عتبات اعزام شود می‌تواند از این تسهیلات با هماهنگی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان استفاده کند.

مدیرعامل بانک ملت تأکید کرد: امیدواریم هرچه زودتر گشایش‌هایی هم در اعزام به عمره داشته باشیم تا در آن حوزه هم بتوانیم حمایت‌های خود را انجام دهیم.

در ادامه حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت ضمن تبریک به مناسبت رسیدن دهه کرامت و هفته حج گفت:‌ امیدواریم رویدادی که امروز رقم می‌خورد هم برای بانک ملت، هم برای ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان و هم برای سازمان حج و زیارت پربرکت باشد.

وی با اشاره به وظایف سازمان حج و زیارت گفت: یکی از شیرین‌ترین، ماندگارترین و اثرگذارترین کارهایی که در این حوزه انجام می‌شود بخش عتبات دانشگاهیان است و سازمان حج و زیارت کمک می‌کند این مسیر هموارتر شود.

محمدی ادامه داد:  در این مسیر پرخیر و برکت بانک ملت همراهی خوبی با ما داشته، یقیناً در محاسبات بانکی این اقدام کار زیان‌دهی به حساب می‌آید ولی قطعاً پر خیر و برکت خواهد بود و سود آن از انجام بسیاری از پروژه‌های سنگین نیز بیشتر خواهد بود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *