تشکل اسلامی، آرمان‌های انقلاب را مطالبه و پیگیری می‌کند

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، حجت الاسلام مرتضی حسن پور، مسئول معاونت تعلیم و تربیت سازمان بسیج دانشجویی صبح امروز در جمع دانش پژوه دوره طرح ولایت کشوری گفت: تشکل اسلامی تشکلی است که آرمان‌های انقلاب را مطالبه و پیگیری می‌کند، آرمان‌هایی مانند مبارزه با فقر، مبارزه با تبعیض و مبارزه با فساد. فساد اگر حتی از نزدیکان سران هم باشد و اگر پیگیری شود آنوقت می‌توان تشکل را اسلامی دانست.

حسن پور در بخشی از سخنرانی خود در مورد جهت گیری تشکیلات صحیح بیان داشت: تشکیلات باید به فکر اعضاء خود باشد و باید به درد مردم بخورد، تشکیلات باید به سود مردم باشد.

مسئول معاونت تعلیم و تربیت سازمان بسیج دانشجویی در مورد یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های تشکیلات اسلامی به قرارداد نفتی اخیر و تبادلات گازی بین کشور و کشورهای همسایه اشاره و تاکید کرد: تشکیلات اسلامی باید مطالبه‌گر حقوق مردم باشد. باید پیگیر مطالبه مردم باشد و با قرار‌دادهایی که منافع ملت را به تاراج می‌برند و بی‌بها می‌فروشند، مبارزه کند.

وی در پایان در بیان وجه دیگری از مطالبات مردم تصریح کرد: تشکلی که مطالبه‌گر حقوق مردم نباشد، تشکل اسلامی نیست. دفاع از اجرای عدالت و مطالبه برابری همه آحاد جامعه در مقابل قانون از فرائض یک تشکل اسلامی و تربیتی است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *