همایش ملی لیزینگ با رویکرد توسعه اقتصادی، تولید و اشتغال در دانشگاه تهران برگزار می‌شود

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، همایش لیزینگ، با رویکرد توسعه اقتصادی، تولید و اشتغال، آبان ماه امسال با همکاری انجمن ملی لیزینگ ایران در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

غلامرضا کرمی دبیر علمی همایش لیزینگ، با اعلام این خبر از «موانع و راهکارهای تامین منابع مالی در صنعت لیزینگ»، «نقش و عملکرد لیزینگ در نظام مالی، بازار بدهی و اعتبارات و اقتصاد ملی»، « صنعت لیزینگ و رفاه اجتماعی» و « نقش صنعت لیزینگ در تامین مالی بنگاه‌ها»، «لیزینگ و مسائل زیست محیطی»،« تاثیر صنعت لیزینگ بر اقتصاد کشور» به عنوان مهمترین محورهای همایش فوق نام برد.

وی افزود: این همایش با ریاست محمد هادی موقعی دبیرکل انجمن ملی لیزینگ ایران و دبیر علمی غلامرضا کرمی دبیر علمی و معاون دانشکده مدیریت دانشگاه تهران و مشارکت بیش از ۳۰ نفر از اساتید حوزه لیزینگ،مالی و مدیریت کشور برگزار خواهد شد.

عضو هیات علمی دانشگاه تهران ادامه داد: صنعت لیزینگ از ظرفیت‌های بسیار بالایی برای فعال شدن اقتصاد کشور برخوردار است و با توجه به اینکه تاکنون در بین بنگاه‌های اقتصادی موضوع لیزینگ چندان اقبال پیدا نکرده می‌توان زمینه فعال شدن این شرکت‌ها را فراهم کرد امروزه در کشورهای پیشرفته خودرو به بخش کوچکی از فعالیت لیزینگ‌ها تبدیل شده است و تامین مالی تجهیزات صنعتی، حمل و نقل ریلی، هوایی و دریایی، پزشکی و املاک تجاری و اداری از دیگر ظرفیت های این صنعت به شمار می رود.

کرمی اظهار کرد: دانشگاه تهران به عنوان قوی ترین مرجع علمی کشور سعی دارد با همکاری انجمن ملی لیزینگ ایران، بتواند این حرکت علمی را با مشارکت مدیران و متخصصین این حوزه برگزار نماید، همچنین این دانشگاه جهت توسعه مفاهیم کاربردی این صنعت اقدام به طراحی و راه اندازی دوره عالی مدیریت کسب وکار (MBA) با گرایش لیزینگ برای اولین بار در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران کرده‌است.

وی در پایان از تمام اساتید، متخصصین و صاحبنظران لیزینگ کشور دعوت کرد برای ارسال مقالات و تجربیات موفق خود در این صنعت به وب سایت این کنفرانس به نشانی leasingconference.com مراجعه کرده و طرح ها و تحقیقات خود را برای طرح در همایش ارسال کنند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *